Alarmy domowe – najważniejsze informacje
W coraz większej ilości domów możemy spotkać zaawansowane systemy alarmowe. W szczególności nowe domy są wyposażone w tego typu sprzęt. Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, ponieważ im więcej domów posiada alarm domowy tym mieszkańcy czują się bezpieczniej i pewniej w swojej okolicy.
Każdy właściciel domu powinien traktować swój teren jako twierdzę, którą bardzo trudno zdobyć. Dom powinien nam się kojarzyć, jako miejsce gdzie nic nam i naszej rodzinie nie grozi. Jednak czy zawsze tak jest? Statystyki policyjne niestety pokazują, że włamania do domów nadal są bardzo często spotykane w naszym kraju i nadal musimy dbać o jak najlepsze zabezpieczenie naszej posiadłości.
Alarmy domowe – sposób na bezpieczeństwo
Najlepszy i najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w naszym domu będzie zamontowanie alarmu domowego. Jako inne opcje, dużo droższe i chyba nie uzasadnione, można wymienić wynajęcie prywatnej firmy ochroniarskiej. Jednakże koszty takiego przedsięwzięcia mogą być naprawdę wysokie. Warto zatem skupić się na wysokiej jakości sprzęcie alarmowym.
System alarmowy powinien składać się przede wszystkim z :
- czujnika otwierania drzwi,
- czujnika dymu,
- czujników ruchu,
- monitoring.
Najważniejsze z wyżej wymienionych są czujniki otwierania drzwi oraz monitoring. Przy włamaniu, czujnik otwierania drzwi zareaguje jako pierwszy, gdy włamywacz będzie chciał wejść przez nasze drzwi frontowe lub tylne. Monitoring będzie bardzo przydatne aby nagrać czy jakaś podejrzana osoba nie kręci się wokół naszego domu. Przy monitoringu bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie kamer, po to by ich monitorowały cały obszar naszej posesji.
Alarm domowy bezprzewodowy
Coraz częściej na rynku alarmów możemy spotkać alarmy bezprzewodowe. Jeszcze do niedawna były to bardzo drogie urządzenia, na które mogli sobie pozwolić tylko nielicznie. Wraz z rozwojem technologii ceny takiego sprzętu spadają z roku na rok, dlatego przy wyborze alarmu dla naszego domu warto wziąć pod uwagę ten typ również.
Alarmy bezprzewodowe nie wymagają okablowania, co jest ogromnym plusem przy montażu. Przyspiesza znacznie proces instalowania systemu w naszym domu a przy tym nie trzeba dodatkowo kuć ścian na okablowanie. Jest to świetna opcja dla obiektów już wykończonych.
Zasilanie alarmu bezprzewodowego
Wielu z nas może zadać sobie teraz pytanie, w jaki sposób tak zaawansowany sprzęt jest zasilany, skoro nie potrzebuję żadnego okablowania. Niektórzy mogą mieć obawy, czy taki system nagle się nie wyłączy w środku nocy z powodu braku zasilania. Jednakże mimo, że są to bardzo ważne pytania, to nie są one w tym przypadku uzasadnione. Alarmy bezprzewodowe działają na zasilaniu bateryjnym. Wyposażone są one również w mechanizmy, które stale czuwa i kontroluję stan baterii w naszym urządzeniu. Jesteśmy stale informowani o stanie energii w bateriach. Ponadto, urządzenia pobierają bardzo małą ilość energii co powoduje, że wymiana baterii odbywa się raz na kilka lat.
Dom inteligentny – przyszłość w naszych domach
W dobie rozwoju technologii i sztucznej inteligencji także w branży bezpieczeństwa naszych domów zachodzą zmiany. Nasze aktualne systemy alarmowe mogą bez problemu włączyć się w ogólny system domu inteligentnego. Zintegrowanie alarmów, z takim systemem może dodać wiele ciekawych funkcji, które będą powiększać bezpieczeństwo naszego domu. Jedną z bardziej interesujących jest na przykład możliwość symulowania obecności właściciela w domu. Nasz system może o określonych porach włączać światło, sprzęt rtv w naszym domu, co z pewnością odstraszy nie jednego włamywacza.
Jak na razie, tego typu rozwiązania są bardzo drogie, jednakże w przyszłości takie systemy będą czymś normalnym.
Źródło: alertus.pl
Właśnie sama stoję przed wyborem jaki system alarmowy dodomu wybrać. Więc idealnie, że trafiłam na ten artykuł w tym momencie. Szczerze polecam bo pokazuje wiele możliwości.