Bezdomni, dlaczego nie chcą pomocy, a może nie mają tej pomocy? Trzeba im pomóc w mroźne dni.

Wiadomości

Dlaczego w Polsce zamiast pomóc bezdomnym to im się tej pomocy odmawia, bez pomocy, nigdy nie staną na nogi.

Bezdomni, dlaczego nie chcą pomocy.

Wszystko jest pięknie gdy masz dom, rodzinę, znajomych, ciepły kąt, ale życie splata nam czami figla i w każdej chwili możemy znaleźć się na ulicy i co wtedy. Ludzi bezdomnych jest dużo, latem jakoś sobie radzą, ale zimą w minusowych temperaturach jest im ciężko, każdy ich unika, nikt się nie zapyta czy czegoś im nie potrzeba.

W Polsce mało kto podchodzi do bezdomnego, każdy się ich brzydzi.

W Brukseli burmistrz kazał aresztować wszystkich bezdomnych, którzy odmówią pomocy ze strony schroniska, czyli nawet jeśli się nie zgodzą udać do schroniska to i tak w te mroźne dni będą mieli dach nad głową. Lepsze więzienie niż ulica i narażanie się na śmierć z powodu zamarznięcia.

Dobrowolne narażanie się na niebezpieczeństwo, na pewną śmierć jest karalne dlatego burmistrz Brukseli nakazał na aresztowanie bezdomnych, a poza tym jest coś takiego jak prawne zobowiązanie do pomocy osobom w niebezpieczeństwie. W Brukseli w C.K. każdy może liczyć na dach nad głową i talerz ciepłej zupy, a nawet na opiekę medyczną.

Tam nie ma czegoś takiego, że może za miesiąc bo obecnie brak miejsc. Bezdomny ma miejsce od raz. W Polsce bezdomny nie ma takiej pomocy, jest skazany na śmierć, bo albo brak miejsc, albo środków. Często bezdomny ląduje na ulicy bo po stracie majątku trudno jest mu się podnieść i szuka miejsca na ulicy, bo w bliskich nie ma oparcia, bo to jest tak, że jak nie masz pieniędzy to już nikogo nie interesujesz.

Nie ważne z jakiego powodu ktoś się znalazł na ulicy, ale w minusowych temperaturach nikogo nie powinno być na ulicach z bezdomnych, zwłaszcza nocami. Dlaczego w Polsce pomoc bezdomnym jest niewielka, a przecież to też ludzie, tyle że biedni, oni nie potrzebują luksusów, tylko jakiegoś choćby skromnego dachu nad głową.

Miasta, gminy powinni jakoś bardziej się nimi zainteresować, bo nawet nie ładnie się na nich patrzy przechodząc koło takich osób, niszczą wizytówkę ,,tego miasta,, swoim wyglądem. Nie każdy bezdomny to od razu pijak, więc nie warto zawsze im odmawiać tego tzw. grosza. Szkoda, że nie każdy bezdomny chwyta pomocną dłoń.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments