Darmowa pożyczka

Gospodarka PORADNIK

Wszystkie informacje na temat darmowych pożyczek. Znajdziemy tu informacje co to, jest darmowa pożyczka oraz gdzie i w jaki sposób można wziąć taką pożyczkę. Zapewne każdy znajdzie tutaj przydatne dla siebie informacje. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat darmowych pożyczek. Znajdziemy tu informacje o firmach pożyczkowych udzielających darmowych pożyczek oraz informacje, gdzie najlepiej wziąć darmową pożyczkę. Polecam.

Gdzie można wziąć pierwszą pożyczkę za darmo? Wszystko o darmowych chwilówkach online.

Firmy, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo, stają się coraz bardziej popularne. Musimy wiedzieć, że jest to oczywiście pewnego rodzaju chwyt marketingowy firm pożyczkowych, aby oferta była bardziej zachęcająca do wzięcia pożyczki. Jak do dokładnie jest z tymi darmowymi pożyczkami? Czy faktycznie są za darmo bez żadnych ukrytych opłat? Poniżej znajdziemy listę sprawdzonych firm oferujących pierwszą pożyczkę za darmo bez ukrytych kosztów.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że firmy, które udzielają pożyczek przez internet łączy jedna wspólna cecha -tego rodzaju pożyczki są przeważnie bardzo drogie. Dotyczy to praktycznie wszystkich firm, które udzielają pożyczek pozabankowych. Biorąc taką pożyczkę, spotkamy się  z wysokim oprocentowaniem, wysokimi kosztami przedłużenia okresu spłaty oraz z innymi opłatami. Jednoczenie firmy te oferują bardzo ciekawe możliwości pożyczania pieniędzy w bardzo krótkim czasie i bez wychodzenia z domu. Pożyczki online zyskują coraz większe zainteresowanie.

W jaki sposób i gdzie można pożyczyć pieniądze za darmo?

Większa część firm pożyczkowych ma w swojej ofercie promocję na pierwszą pożyczkę udzielaną za darmo na niewysoką kwotę i krótki czas, po to, aby przyciągnąć klientów. Faktycznie pożyczki te są za darmo, co oznacza, że oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczamy. A więc szybciej, taniej i wygodniej niż w tradycyjnym banku. Wystarczy tylko wybrać kwotę promocyjną, wypełnić wniosek, potwierdzić swój rachunek bankowy dokonując przelewu w symbolicznej kwocie do 1 złotówki i pożyczkę otrzymujemy na konto.

Darmową pożyczkę możemy wziąć w danej firmie tylko jeden raz. Dlatego, aby otrzymać darmową pożyczkę, musimy być nowym klientem firmy. W przypadku, gdy znajdziemy się nagle w trudnej sytuacji finansowej i potrzebujemy szybko niewielkiej kwoty, a wiemy, że uda nam się spłacić taką pożyczkę w terminie, to jest to często idealne rozwiązanie niż pożyczka w banku. Banki nie oferują pożyczek za darmo, więc wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami, prowizją, a także straconym czasem na wypełnienie szeregu formalności. Limit odnawialny w banku niewątpliwie wiąże się z wysokim oprocentowaniem oraz licznymi opłatami. Aby uniknąć miesięcznych prowizji za obsługę karty kredytowej, trzeba wykonywać transakcje bezgotówkowe. Później jeszcze trzeba pamiętać o jej spłaceniu. Kredyt gotówkowy w tradycyjnym banku także jest obciążonymi licznymi opłatami. Co więcej, nie każdy może taki kredyt otrzymać. Przeważnie bank wymaga zaświadczenia o dochodach itp.

Korzystając z poniższej listy firm, które oferują darmowe pożyczki, niewielkie kwoty można pożyczyć w zasadzie za darmo. Jednakże musimy pamiętać, że w każdej firmie tylko jeden raz. Gdy już skorzystamy z pierwszej darmowej pożyczki, to kolejnym razem jak będziemy potrzebować gotówki, musimy wziąć pożyczkę w innej firmie, aby także była za darmo.

Które firmy udzielają pierwszej pożyczki za darmo?

Jest kilka firm, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo. Niezwykle istotne jest, aby spłacać takie pożyczki w terminie. W przeciwnym wypadku nie będą one darmowe i będą naprawdę sporo kosztować. W internecie można znaleźć wiele różnych rankingów firm pożyczkowych, jednakże często kilka marek należy do tej samej spółki, co jest ważne w momencie, kiedy bierzemy pierwszą darmową pożyczkę. Jeśli zamierzamy skorzystać z  gratisowej pożyczki, to trzeba zwrócić uwagę na to, jaka firma jest właścicielem danej marki i czy już kiedyś wcześniej z niej nie skorzystaliśmy. Jeśli okaże się, że już wzięliśmy pożyczkę w tej  firmie, to możemy się spodziewać, że kolejna darmowa pożyczka tutaj nam nie będzie przysługiwać. Dlatego poniżej przedstawiono  listę, która zawiera tylko marki należące do różnych firm. Dlatego właśnie zauważymy, że lista nie zawiera niektórych znanych na rynku pożyczkowym marek,  ponieważ należą do tej samej spółki i niemożliwe jest skorzystanie z pierwszej pożyczki darmowej w obu firmach. Dlatego w przypadku marek, które należą do tego samego właściciela, zostały wybrane te, które mają korzystniejsze warunki pierwszej pożyczki. Wyjątkiem stanowią firmy Lendon i Extraportfel.  Są to firmy należące do tego samego właściciela, jednak działają oddzielnie. Dlatego też w obu tych firmach można skorzystać z pierwszej pożyczki za darmo.

Lista sprawdzonych firm, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo:

1. Vivus.pl

Warunki pożyczki w Vivus:

– pierwsza pożyczka do 3000 zł, maksymalnie na 30 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 100zł do 3000 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to od 1 do 30 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to od 20 do 78 lat,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0 zł,

– wypłata pożyczki następuje nawet w ciągu 15 minut.

– może sprawdzać BIK.

 

2. Lendon.pl

Warunki pożyczki w Lendon:

– pierwsza pożyczka do 2500 zł, maksymalnie na 45 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 100zł do 2500 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40 lub 45 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to od 21 do 70 lat,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0 zł,

– wypłata pożyczki następuje w ciągu 30-40 minut.

– zwykle nie sprawdza BIK.

3. Extraportfel.pl

Warunki pożyczki w Extraportfel:

– pierwsza pożyczka do 2000 zł, maksymalnie na 45 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 100zł do 2000 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to od 5 do 45 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to od 21 do 70 lat,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0 zł,

– wypłata pożyczki otrzymasz w ciągu 1 dnia roboczego.

– nie sprawdza BIK.

 

4. Ekspres kasa

Warunki pożyczki w Ekspres kasa:

– pierwsza pożyczka do 2000 zł, maksymalnie na 30 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 100 do 2000 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to 15 lub 30 dni,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0 zł,

– nie sprawdza BIK.

 

5. Wonga

Warunki pożyczki w Wonga:

– całkowity koszt pierwszej pożyczki to 10 zł,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 50 zł do 1500 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to od 1 do 60 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to minimum 18 lat,

– RRSO wynosi 0%

– Czas wypłaty pożyczki uzależniony jest od prędkości realizacji przelewów w Twoim banku.

– może sprawdzać BIK.

 

6. Netcredit

Warunki pożyczki w Netcredit:

– pierwsza pożyczka do 3000 zł, maksymalnie na 30 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 300zł do 3000 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to od 14 do 30 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to od 20 do 70 lat,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0 zł,

– wypłata pożyczki następuje po podpisaniu umowy.

– może sprawdzać BIK.

 

7. Filarum pl.

Warunki pożyczki w Filarum:

– pierwsza pożyczka do 1000 zł, maksymalnie na 30 dni jest za darmo,

– kwota, którą możesz pożyczyć to od 100zł do 1000 zł,

– okres, na który udzielana jest pożyczka to od 1 do 30 dni,

– wymagany wiek do zaciągnięcia pożyczki to od 20 do 76 lat,

– RRSO wynosi 0% dla pierwszej pożyczki, opłaty 0zł,

– wypłata pożyczki następuje natychmiastowo lub w ciągu 1 dnia roboczego, co uzależnionego jest od tego, w jakim banku posiadasz konto.

– nie sprawdza BIK.

 

To, jak szybko otrzymamy pożyczkę na konto, uzależnione jest od tego, w jakim banku posiadamy konto. Jeśli firma, w której wnioskujemy o otrzymanie pożyczki, posiada konto w tym banku co my, wówczas pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu 10-15 minut. Jeśli w innym to czas oczekiwania na przelew może się trochę wydłużyć. Przeważnie jednak wypłata środków na konto nie trwa dłużej niż 1 dzień roboczy.

Kwoty oraz okresy pierwszej gratisowej pożyczki mogą ulegać zmianie. Dlatego też zamierzając wziąć pożyczkę, po wybraniu interesującej nas kwoty i czasu na spłatę, koniecznie trzeba sprawdzić jaką wartość pokazuje wskaźnik RRSO, co oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, oraz ile będą wynosiły opłaty.

Tego rodzaju szybkie pożyczki koniecznie trzeba spłacać w ustalonym terminie. W przeciwnym wypadku są one zupełnie nieopłacalne. Jeśli nie uda nam się spłacić pożyczki w terminie, to będziemy musieli wydłużyć okres spłaty, co wiąże się ze sporymi kosztami. Co więcej, taka pożyczka przestanie być darmowa i zostaną nam doliczone inne opłaty i wysokie oprocentowanie. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie oraz nie wydłużymy terminu spłaty, to poniesiemy dodatkowe koszty powiadomień, monitów, a także windykacji. Dlatego tak istotne jest, aby spłacać pożyczki w terminie. Wtedy nie zaskoczą nas żadne naliczenia.

Trzeba mieć na uwadze także fakt, że przelewy nie są księgowane w weekendy oraz w święta. Przelew musi mieć czas, by dotrzeć na konto firmy udzielającej pożyczki. Dlatego nie należy czekać do ostatniej chwili, lecz dokonać spłaty odpowiednio wcześniej, biorąc pod uwagę dni wolne, aby mieć pewność, że przelew wpłynie w terminie. Uchroni nas to przed odsetkami za nieterminową spłatę.

O czym musimy pamiętać, korzystając z darmowej pożyczki?

– należy zawsze wybierać maksymalny dostępny okres spłaty dla danej pożyczki. Mamy wtedy większe szanse spłacić ją w terminie i nie ponosić żadnych dodatkowych opłat. A nie ma to znaczenia, jeśli zaznaczymy krótszy okres, bo i tak przecież nic dodatkowo nie płacimy za pożyczkę.

– Warto spłacić pożyczkę wcześniej, jeśli jest taka możliwość. Lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę, bo może się okazać, że nie spłacimy pożyczki w terminie i zostaną doliczone dodatkowe opłaty i odsetki.

– Po wybraniu interesującej nas kwoty i okresu spłaty na suwaku koniecznie trzeba sprawdzić, czy RRSO i inne opłaty mają wartość 0 zł, a w przypadku Wongi opłata wynosi 10 zł.

– Pożyczaj, tylko jeśli masz 100% pewności, że uda Ci się spłacić pożyczkę w terminie. W przeciwnym wypadku wzięcie pożyczki jest zupełnie nieopłacalne.

– Przelewu ze spłatą dokonaj zawsze odpowiednio wcześniej, dając czas na dotarcie przelewu i biorąc pod uwagę dni wolne.

– Jak skorzystasz już z pierwszej darmowej pożyczki, to weź kolejną w innej formie. Jeśli weźmiesz w tej samej, pożyczka już nie będzie darmowa i sporo będzie Cię kosztowała.

Dużo firm pożyczkowych, co prawda nie weryfikuje klientów w BIK, jednakże sprawdza klienta w KRD, czyli w Krajowym Rejestrze Dłużników. Dlatego też, jeśli mamy niespłacone zadłużenie możemy otrzymać decyzję odmową w sprawie przyznania pożyczki.

Korzystając z ofert wymienionych firm, możemy szybko pożyczać niewielkie kwoty całkowicie za darmo, jednakże trzeba kierować się rozsądkiem i być pewnym, że uda nam się spłacić pożyczkę w terminie. Jeśli masz wątpliwości, czy spłacisz pożyczoną kwotę w terminie to lepiej wystrzegać się pożyczania pieniędzy w taki sposób, ponieważ firmy te zarabiają właśnie na ludziach, którzy nie spłacają pożyczek. Jeśli pożyczasz z głową i pilnujesz terminów to ,oferta pożyczek chwilówek online jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nagle znajdziesz się w trudnej sytuacji finansowej i szybko potrzebujesz gotówki, a jest to sytuacja tymczasowa.

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

Wonga i Vivus to najbardziej rozpoznawalne i największe na polskim rynku firmy, które oferują szybkie pożyczki pozabankowe przez internet. Dlatego możemy powiedzieć, że są to firmy najpewniejsze. Już wiele osób skorzystało z pożyczek oferowanych przez Vivus i Wonga i przyznały, że firmy te nie kłamią w reklamach. Faktycznie można pierwszą pożyczkę wziąć za darmo w przypadku firmy Vivus i za 10 zł w przypadku Wongi. Firmy te nie ukrywają żadnych opłat.

Zarówno Wonga, jak i Vivus mogą sprawdzać BIK. Wiąże się to z możliwością odmowy udzielenia pożyczki, jeśli mamy negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej.  Dla firmy Vivus to nie problem, jeśli klient nie ma żadnej historii w BIK, ponieważ nigdy nie brał żadnego kredytu ani pożyczki. Jednakże w przypadku firmy Wonga brak historii kredytowej może wpływać na wiarygodność osoby ubiegającej się o pożyczkę i decyzja o przyznaniu pożyczki wymaga głębszej weryfikacji.

W zasadzie wszystkie firmy udzielające pożyczek mogą sprawdzać Krajowy Rejestr Dłużników – KRD. Dlatego, jeśli ktoś jest dłużnikiem, nagminnie niespłacającym zobowiązań, to może się liczyć z odmową przyznania pożyczki. Firma Vivus prowadzi bardziej wyrozumiałą politykę akceptacji wniosków o pożyczkę w przeciwieństwie do Wonga. Firma Wonga w niektórych przypadkach wymaga potwierdzenia  otrzymywanego wynagrodzenia, renty bądź emerytury itp. z ostatnich 3 miesięcy, które deklarujemy na wniosku oraz skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Vivus w ogóle nie prosi o takie informacje.

Tak, jak już wspomniano wcześniej w Vivus pierwszą pożyczkę można wziąć całkowicie za darmo,  w Wonga za 10 zł. Tylko musimy pamiętać, że takie warunki obowiązują, jak pożyczkę spłacimy w terminie. Niespłacenie pożyczki w przypadku tych firm jak, i w innych skutkuje wysokimi kosztami windykacji. Banki podobnie postępują w takich sytuacjach.

Firma Vivus oferuje najwyższą kwotę pierwszej pożyczki za darmo na polskim rynku. Możemy pożyczyć do 3000 złotych na okres maksymalnie 30 dni. W Wonga jako pierwszą pożyczkę za 10 zł możemy pożyczyć kwotę 1500 złotych na 60 dni. Czyli w Wonga weźmiemy dwa razy mniejszą pożyczkę, ale na dwa razy dłuższy czas niż w Vivus. Dlatego, jeśli ktoś potrzebuje mniejszej kwoty, ale może mieć problem ze spłatą pożyczki w ciągu miesiąca lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie pożyczki w Wonga. Dla osób, które potrzebują na już większej gotówki, ale są pewne, że spłacą pożyczkę w terminie dobrym rozwiązaniem jest pożyczka w Vivus.

Jak widzimy, mimo że te dwie firmy udzielają pożyczek w podobny sposób to jednak warunki, na których są udzielane, mogą mieć istotne znaczenie dla wybranej grupy pożyczkobiorców i tym samym zarówno jedna, jak i druga firma, mają swoich zwolenników. Każda firma tak ustala warunki, aby być jak najbardziej atrakcyjną dla klienta oraz sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom.

Złożenie wniosku i czas przyznania pożyczki

Proces wnioskowania i akceptacji jest podobny w obu firmach. Obecnie są to najpewniejsze i największe firmy pożyczkowe na polskim rynku chwilówek online. Pożyczki udzielane są niemal błyskawicznie. Jednak to jak szybko pożyczka przelewana jest na konto, zależy w dużej mierze od tego, w jakim banku posiadamy konto i czy wybrana przez nas firma również ma konto w tym banku. Jeśli ma w tym samym co my, pożyczkę po zaakceptowaniu wniosku, możemy dostać nawet w ciągu 10-15 minut, w przeciwnym razie poczekamy trochę dłużej. Jednak zwykle nie dłużej niż 1 dzień roboczy.

Proces rejestracji oraz złożenia wniosku jest podobny w obu firmach, jednak Wonga wymaga podania trochę większej ilości danych. Na stronach internetowych obu firm wybieramy za pomocą suwaka interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Jeśli zamierzamy wziąć pierwszą gratisową pożyczkę, to zanim klikniemy  przycisk „Weź pożyczkę” koniecznie trzeba zwrócić uwagę czy RRSO i opłaty wynoszą 0 w przypadku Vivusa, a w przypadku Wonga 10 zł. Na stronach firm krok po kroku jest opisany cały proces:

– w pierwszej kolejności należy wybrać wariant pożyczki na suwaku, czyli kwotę pożyczki i okres jej spłaty.

– następnie trzeba się zarejestrować i wypełnić wniosek. Na tym etapie należy podać dane z dowodu osobistego takie jak: imię i nazwisko, adres, numer pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Takie dokładne dane są potrzebne do przygotowania umowy pożyczki.

– ostatni krok to wykonanie przelewu na 0,01 zł lub 1 zł, potwierdzającego nasz numer rachunku bankowego, na który będzie przelana kwota pożyczki.

Jak widać wzięcie pożyczki chwilówki czy to w firmie Vivus, Wonga, czy też w innej formie jest bardzo proste i szybkie. Od nas zależy jaką firmę wybierzemy, zważając na to, co jest dla nas ważne. Czy ważniejszy jest dla nas czas, na który weźmiemy pożyczkę, czy kwota.  Darmowe pierwsze pożyczki spłacane w terminie są naprawdę opłacalne i są dobrym rozwiązaniem otrzymania szybko potrzebującej gotówki.  Błyskawicznie możemy otrzymać pieniądze bez zbędnych formalności, w przeciwieństwie do pożyczek udzielanych przez banki. Jedyne, o czym musimy pamiętać biorąc szybką pożyczkę to to, aby spłacić ją w terminie i rozsądnie podchodzić do pożyczania pieniędzy. Wtedy nie zaskoczą nas żadne dodatkowe opłaty i odsetki i naprawdę będziemy zadowoleni z takiego istniejącego rozwiązania bez ryzyka wplątania się w większe problemy finansowe.

 

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments