pożyczki

Dlaczego kredyt jest lepszy od pożyczki?

PORADNIK

Pożyczki – Na pierwszy rzut oka może się wydawać że kredyt i pożyczka to to samo. W bankowości wszystko ma jednak swoją charakterystykę. Wiele osób nie ma jednak większego pojęcia o różnicach, jakie dzielą obie formy finansowania, a w efekcie często decydują niewłaściwie i stają się ofiarami systemu. Jak poradzić sobie z pożyczkami i dlaczego kredyt jest lepszy?

Pożyczki

szybkie pozyczki kredyt ok
szybkie pożyczki kredyt ok

Czym charakteryzuje się pożyczka?

Pożyczka jest umową, niekoniecznie pisemną, którą regulują przepisy Kodeksu Cywilnego. Jest to określona suma pieniędzy lub określony co do rodzaju przedmiot, które oddawane są w posiadanie osobie biorącej pożyczkę, a która zobowiązuje się oddać pożyczkę w formie i stanie niezmienionych. Pożyczka, o ile jej wartość nie przekracza 1000 złotych, może być sporządzona nawet ustnie. Nie jest ona dokładnie regulowana prawnie, a zabezpieczeniem mogą być, acz nie muszą, weksel lub zastaw. Pożyczka jest więc dużo łatwiejszą i dużo bardziej groźną formą uzyskiwania pieniędzy. Nie ma nakazu co do formy zapłaty za pożyczkę, dlatego należy bardzo dokładnie czytać, aby znaleźć ostateczne koszty pożyczki. Jednocześnie pożyczka nie musi być przeznaczona na konkretny cel i pożyczkodawca nie może sprawdzać jej pod tym kątem.

Dlaczego lepszy jest kredyt?

Kredyt to prawnie określona i zdefiniowana wartość pieniędzy, która zostaje przekazana kredytobiorcy na konkretny cel. Wynika on z umowy i jest bardzo precyzyjnie skonstruowany, a jego zasady są regulowane przez Prawo Bankowe. Dzięki temu biorąc kredyt mamy pewność, że transakcja jest prawomocna i uczciwa. Nad każdą stroną czuwają konkretne zapisy ustawowe, a ukryte koszty są niedopuszczalne. Jest to finansowanie na prostych, przejrzystych zasadach z wyznaczeniem konkretnej kwoty, jaką w całości będzie należało oddać. Warto stawiać tylko na bezpieczne i sprawdzone sposoby, aby nie wpędzić się w jeszcze większe kłopoty.

Jeśli zatem potrzebujesz pieniędzy na letnią wycieczkę, prezent dla mamy czy weekend w spa to sprawdź ofertę KredytOK na szybki kredyt!

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments