Miła inicjatywa ze strony Rządu. Można otwierać biznes i dostać nawet 500 tysięcy złotych!

Gospodarka

Rząd zabiera się za tereny o dużym potencjale turystycznym, ale ze względu na ograniczony kapitał – mało rozwiniętym. Teraz ma się to zmienić, uruchomiono program pożyczkowy, który zapewni duże zmiany we wschodniej części Polski.

Może myślisz o rzuceniu pracy i otwarciu własnej firmy, na przykład luksusowego hotelu, lub pensjonatu w Bieszczadach. Teraz mamy idealny moment na realizację takich projektów szczególnie, że w większości mogą być sfinansowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Jest to forma niskooprecntowanej pożyczki, w ramach programu”Przedsiębiorcza Polska Wschodnia Turystyka”. Program dysponuje budżetem około 200 mln zł, a kwota jednorazowej pożyczki może wynosić nawet do 500 tys złotych. Pieniądze powinny być wykorzystane na projekty związane z budową obiektów noclegowych, lub rozwój placówek rekreacyjnych, sportowych oraz uzdrowiskowych. Może to być również działalność produkcyjna lub usługowa, ale powinna być ściśle związana z tworzeniem produktów lokalnych i ekologicznych – charakterystycznych dla danego regionu.

Pożyczka obejmuje również zakup działki, ale tylko w przypadku wykorzystania jej do celów biznesowych. W innym przypadku, może być również przeznaczona na zakup auta, lub działania związane z wypromowaniem działalności. Maksymalna kwota pożyczki może wynosić pół miliona złotych, natomiast okres jej spłaty, będzie wynosił najdłużej do pięciu lat. Preferencyjne warunki pożyczki są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę nie dłużej niż dwa lata, lub tworzą już obiekty, które sprzyjają np. turystyce rowerowej.

Najważniejsze jednak jest, aby były to firmy mające swoją siedzibę i prowadzące działalność na wschodnich terenach Polski. We wtorek, Adam Hamryszczak – wiceminister inwestycji i rozwoju powiedział, że program opierający się na lokalnym potencjale i wsparciu Ministerstwa ds. Inwestycji i Rozwoju przyniesie zarówno wzrost dochodów ludności, znajdującej się na terenach turystycznych, jak i powstanie nowych miejsc pracy. Rozwój innowacji i firm, zapewnią z kolei dochody do budżetu samorządów lokalnych. Jak zapewnia wiceminister, wschodnia część Polski, szczególnie takie województwa jak: świętokrzyskie, warmińsko – mazurskie, podlaskie, podkarpackie, czy też lubelskie to swoisty makroregion o wyjątkowym, ale niewykorzystanym, w pełni potencjale. Teraz ma się to zmienić dzięki możliwościom, oraz instrumentom finansowym, uruchomionym z inicjatywy Państwa. Zapewni to nie tylko rozwój przedsiębiorczości na tych terenach, ale również zróżnicowaną propozycję usług, oraz ich wysoką jakość.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aleksandra z Gdańska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra z Gdańska
Gość
Aleksandra z Gdańska

Fantastyczna oferta. Zawsze marzyłam aby założyć własne gospodarstwo agroturystyczne. Mieszkam jednak w województwie pomorskim. Może u nas też się znajdą podobne rozwiązania 🙂