Haluksy

Haluksy Wałcz

zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby leczenia Interesują nie tylko osób, lecz także mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Kojarzy się z tym ciągły ból, i nawet kłopoty z podejmowaniem się i poszukiwaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie z tym dyskomfortem. Albo są one jednak dobre? Jakie nowe metody można spotkać?

Haluksy Białogard

Gdy są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w przestrzeniach palucha, jaka z czasem może sprawiać rozrastanie się stopy, jakie zawiera za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie odda się walczyć. Do pozostałych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w modelu trójkąta), czy też płeć (to schorzenie częściej jest u osobników płci pięknej). Czasami ukazuje się również typ stopy – egipska, jaka istnieje wyjątkowo narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak dużo osób i radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i szeroką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale leczą w konfrontacji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające również jak ortezy. Prowadzą one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien ale pamiętać, aby były stosowane indywidualnie do stopy, dopiero potem wykazują odpowiednie działanie,
Wykonywanie ćwiczeń, zalecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesu dużego bólu przekonuje się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje wtedy efektywny gotuj na całe pozbycie się problemu. Niektóre z czynności są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest jedynie nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty oraz ćwiczenia (np. granie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby mają bezpośrednie właściwości, przy haluksach warto skierować się do lekarzy – lekarza i fizjoterapeuty, którzy wesprą w wybraniu metod leczenia indywidualnie do wszelkiego. Dobrze także pamiętać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie mogą zapobiegać powstawaniu tego tematu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments