Kiedy karty wielowalutowe przydają się najbardziej?

Kiedy karty wielowalutowe przydają się najbardziej?

PORADNIK Warto przeczytać

Karta wielowalutowa pozwala na prowadzenie rozliczeń w wielu walutach jednocześnie. Kiedy warto zdecydować się na jej wyrobienie?

 

Prowadzenie bezgotówkowych płatności w wielu walutach nie wymaga obecnie posiadania wielu kart płatniczych – wystarczy jedna karta wielowalutowa, która pozwala na płacenie rożnymi walutami.

Dzisiaj karty wielowalutowe oferowane są przez wiele banków, a także możemy korzystać z nich pozabankowo – na przykład taką ofertę posiada IgoriaCard. Jak dokładnie działają karty wielowalutowe i kiedy warto zdecydować się na taką kartę?

Karta wielowalutowa – jak to działa?

Karta wielowalutowa jest rodzajem karty walutowej, która pozwala na prowadzenie rozliczeń w wielu walutach jednocześnie. System karty automatycznie rozpoznaje, w jakiej walucie dokonywana jest płatność, dlatego pobiera pieniądze z konta prowadzonego w tej właśnie walucie. Dzięki temu nie dochodzi do przewalutowania, które pociąga za sobą spore koszty.

W bankach karty wielowalutowe wydawane są do kont walutowych, dlatego konieczne jest również założenie rachunków tego rodzaju. Pozabankowo, na przykład w przypadku IgoriaCard, nie jest to już konieczne – wydawca karty udostępnia wtedy specjalny rachunek, który pozwala na kontrolę płatności. Rachunek doładowuje się szybkimi przelewami.

Zastosowanie kart wielowalutowych:

  • płatności podczas zagranicznych wojaży – w sklepach, restauracjach, hotelach, za przeloty i inne usługi
  • płatności w trakcie wyjazdów służbowych za granicę oraz inne rozliczenia firmowe, na przykład jako bony, karty upominkowe
  • zakupy on-line w zagranicznych sklepach internetowych
  • możliwa wypłata pieniędzy z bankomatu

Zatem karty wielowalutowe to bardzo dobry wybór wtedy, gdy chodzi o wygodne i bezpieczne rozliczenia bezgotówkowe w różnych walutach – zarówno stacjonarne, jak również przez internet.

Koszty korzystania z kart wielowalutowych są przy tym bardzo niskie, co powoduje, że każdy, kto co jakiś czas dokonuje płatności w różnych walutach będzie mógł dzięki nim płacić jeszcze wygodniej, taniej i bezpieczniej.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments