Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Barlinek

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że tłuszcze są szkodliwe i trzeba ich wychodzić, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają wszystkich w błąd, ponieważ w obawie przed destrukcyjnym naciskiem na zdrowie – są tacy, którzy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które szkodzą a znacznie całkiem wyeliminować je z diety, ale są też takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł łatwo funkcjonować. Do tychże pięknych tłuszczów uznają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Lipiany

Co obecne są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Są dużo wielu zdrowotnych właściwości, a głównym ich źródłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o znacznie łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, gdyż nie są do ostatniego pozytywne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są wchłanianie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania wykazują, że tłuszcze też potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, ponieważ właśnie chętnie sięgają po nie sportowcy też ludzie, którzy zamierzają zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w artykule.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co obecne stanowi oraz jakie jest właściwości?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale ma o znacznie więcej kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko zmienia się w moc oraz kwasu C8 (kaprylowego), jaki ma działanie na kształt trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz ten stanowi wysoce rozpowszechniony wśród sportowców, gdyż nie tylko zachęca do dzieła, ale jeszcze pomaga redukować tkankę tłuszczową. Zatem nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki naszym kompetencjom działa cudownie na jelita, oczyszczając je z drugich toksyn oraz bakterii, a nawet grzybów i pasożytów. Istnieje też przydatny w działaniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi też odporność organizmu, dlatego dawkowany w wygodnych proporcjach, będzie godnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, jednak każdego spośród nas.

Olej kokosowy – co obecne istnieje? Jego ważności i zalety

Olej kokosowy stanowi wysoce poszukiwany w dzisiejszych latach, i na punkt jego cechy powstało wiele publikacji. Chętnie grany istnieje nie lecz w kuchni, ale oraz do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy zdania na jego fakt są podzielone. Jaki naprawdę stanowi ten dobry olej? Jest mocny w tłuszcze MCT, które jak szybko dużo zostało wspomniane, zawierają więcej dobrych stron dla polskiego systemu. W oleju kokosowym stanowi ich ok 68%, a badania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe miały zły nacisk na własny system.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej dobrać olej nierafinowany lub typu Virgin, gdyż nie traci on więc swoich wad ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest miły, a cena to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy wejść w niektórych sklepach za bardzo niską cenę, to obraz, jaki został przetworzony natomiast nie zostało w nim nic spośród jego drogich właściwości. Gdy chcesz poczytać nic na materiał oleju kokosowego, popatrz na część.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments