Opis działalności lombardów

Opis działalności lombardów

vivus regionlnie

Witam,

Każdy z nas wie co to lombard, po prostu można tam kupić używane rzeczy lub zastawić swoje, ale czy każdy wie jak dokładnie działają lombardy?

Miałam ostatnio okazję skorzystać z firmy Polski Lombard SP Z O. O. z siedzibą w Kołobrzegu.

większość osób nie słyszało nawet o ustawie która weszła w życie 11 marca. Zgodnie z prawem na chwilę obecną dział niewiele lombardów w Polsce. W Kołobrzegu Działa tylko jeden Polski Lombard SP. Z O. O., największą zmianą jaką przynosi ta ustawa jest to iż każdy lombard jest firmą pożyczkową, więc nie może być jak większość dotychczas jednoosobową działalnością. Lombardy powinny się przekształcić w spółki. Nowa ustawa najbardziej dotknie firmy pożyczkowe, ponieważ nie będą mogły pobierać kolosalnych opłat przy udzieleniu i obsłudze pożyczki, więc lombardy będą miały znacznie więcej klientów niż dotychczas.

Lombard udzielając pożyczki nic nie traci ponieważ za każdą bierze coś w zastaw, dodatkowo coś cenniejszego niż pożyczka więc nawet sprzedając to w przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci zadłużenia ma zysk.

Jednak jeśli osoba zastawiająca sprzęt zdecyduje się oddać pożyczkę i zabrać swój zastaw to płaci odsetki. Zarobek na takich pożyczkach to nawet 5% i nie skali roku tylko miesiąca. Dodajmy, iż ciężko jest dziś założyć lokatę w banku na 2,5% i to nie miesięcznie a rocznie.

Inwestując w lombard mamy pewny zarobek i nie musimy się martwić, że nasze pieniądze przepadną, bo ktoś nie spłaci pożyczki, jest to idealne rozwiązanie aby pomnożyć swoje zarobki.

Jeśli chodzi o samo korzystanie z lombardów, jako szybkie pożyczki jest idealne, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów , wystarczy zostawić coś w zamian do czasu spłaty, jeśli się nam nie uda oddać pożyczki po prostu nie odbierzemy tej rzeczy, nie ściga nas windykacja, czy komornik, który wchodzi nam na pensje.

Zapewne nie wszystkie lombardy obecne na rynku pozostaną na dłużej, przekształcenie się w spółkę nie jest prostym procesem, dodatkowo zajmie sporo czasu. Państwo ze swojej strony nie zaoferowało pomocy właścicielom lombardów w Polsce.

Polski lombard stworzył pierwszy system dla lombardów online. Każdy lombard może się już dziś podłączyć i działać legalnie z godnie z nową ustawą z 11 marca.

Pomimo nie małych kosztów brania pożyczek w lombardach uważam, iż warto z nich korzystać, ponieważ mają jasne i przejrzyste zasady. Wiele firm pożyczkowych oferujących nam szybką gotówkę podaje tylko oprocentowanie ok 5-10%, po przeliczeniu całkowitej kwoty ze wszystkimi dodatkowi kosztami okazuje się, ze jest to nawet 200% rocznie, a to nie jest tanio w porównaniu do innych miejsc gdzie można w równie szybki sposób pożyczyć gotówkę. Wiele osób nie jest świadomych tego, ponieważ nigdy nie korzystało z usług lombardów i kieruje się stereotypami. Aby obiektywnie ocenić ich działalność polecam każdemu sprawdzić osobiście jak to działa.

Ja po skorzystaniu z Lombardu w Kołobrzegu mogę serdecznie polecić to miejsce każdemu kto potrzebuje szybko gotówki lub nie ma możliwości przedstawić dokumentów wymaganych w bankach czy innych instytucjach.

Tutaj nie potrzeba niczego, a uzyskanie gotówki jest bardzo szybkie. Dodatkowo nawet jeśli nie oddamy pożyczonych środków nikt nie ma do nas pretensji, nie straszy nas, a również możemy przyjść ponownie i skorzystać z oferty. Jest ona dla każdego.

Gorąco polecam do skorzystania z oferty Polskiego Lombardu SP. Z O. O. z siedzibą w Kołobrzegu, warto samemu się przekonać jak to działa.

0 0 votes
Daj ocenę