PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Resko

zachodniopomorskie

Nie z dziś wiadomo, że proste, i przy tym zbieżne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest oczywistym surowcem, który znajduje wielkie zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce znajdują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje zatem nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego wielka wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy odznacza się największą opornością na działanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego rodzi się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Korzysta się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Również jest zatem surowiec na końcu popularni i prosty, że zatrudnia się go również do pracy zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie otrzymałeś nie jedynie na gruncie budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do pisania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy choćby w byciu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego sprowadzają się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i popadnie w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego świetnie dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dodajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą używa się też do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na brud i warunki atmosferyczne. Za kwestią tych dopiero zalet można je stosować zarówno we wnętrzach, jak i do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe znane są w dziedziny nie ale ze znanego szerokiego zastosowania, ale i dużych możliwości ładnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy zyskać wiele nowych wersji kolorystycznych, zmieniając tym jedynym posadzkę do swoich potrzeb i pojęć o tymże jakże powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że pewną z ważniejszych przestrzeni istnieje również ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia książek i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments