Platforma Whitepress

Platforma Whitepress i zarabianie na content marketingu

Gospodarka PORADNIK

Platforma Whitepress to jeden z największych serwisów content marketingowych w Polsce. Pozwala na spotkanie się potrzeb reklamodawców, którym zależy na publikacji wartościowych pod względem merytorycznym treści oraz wydawców serwisów tematycznych, blogów i innych stron internetowych. Posiada bazę ponad 4100 stron internetowych. Zawiera też rozbudowaną wyszukiwarkę, która przeszukuje tę bazę oraz szereg dodatkowych funkcjonalności.

Platforma Whitepress
Platforma Whitepress

Platforma Whitepress

O ile jest Ci już znane pojęcie content marketingu, to wiesz, że odpowiednio przeprowadzone kampanie pomagają w wypromowaniu treści zamieszczonych na stronie internetowej, a co za tym idzie samej strony. Wie o tym również wielu przedsiębiorców, którym zależy na wypromowaniu swojej marki albo konkretnych produktów. Najlepszą drogą ku temu jest stawianie się w roli eksperta w branży i linkowanie do swojej strony z dobrej jakości serwisów o podobnej tematyce.
Jeśli więc jesteś właścicielem serwisu, który może się pochwalić dobrą jakością, możesz liczyć na zarobek na publikacji artykułów reklamodawców.

Czy każdy może zostać wydawcą Whitepress?

Platforma odpowiada przed reklamodawcami za jakość serwisów, na których publikowane są treści, dlatego też poddaje je wnikliwej analizie. Sprawdzane są między innymi parametry seo oraz ilość odwiedzin na serwisach. Strona internetowa zgłaszana przez właściciela do Whitepress jako potencjalny wydawca treści musi mieć przynajmniej 2500 unikalnych użytkowników. W jaki sposób Whitepress weryfikuje te dane? Otóż w trakcie dodawania serwisu do platformy wydawca zawsze proszony jest o udokumentowanie ilości unikalnych odwiedzin raportem wciągniętym z Google Analytics.

Korzyści dla reklamodawcy wynikające z korzystania z platformy

Prawda jest taka, że korzyści z używania Whitepress odnosi zarówno reklamodawca, jak i wydawca. Reklamodawca ma możliwość publikacji swoich treści na stronach o wysokiej jakości. Oszczędza przy tym czas, ponieważ nie musi samodzielnie wyszukiwać tych stron, ani weryfikować ich pod kątem jakości. Większość czynności związanych z pozyskiwaniem wartościowych miejsc do publikacji artykułów gościnnych i eksperckich przejmuje w tym przypadku Whitepress. Począwszy od wyszukiwania serwisów wydawców, poprzez kontakt z nimi i ustalenie kosztów publikacji, aż po ocenę jakości witryny, zebranie parametrów seo oraz informacji na temat ilości unikalnych odwiedzin na stronie. Dla reklamodawców to ogromna oszczędność czasu.

Jakie korzyści odnosi wydawca zarejestrowany w Whitepress?

Czy wydawca też odnosi korzyści z rejestracji swojej strony w Whitepress? Zdecydowanie tak. Za publikację artykułów sponsorowanych będzie bowiem otrzymywał wynagrodzenie. Dla niektórych wydawców jest to stałe źródło dochodu. W przypadku artykułów eksperckich publikacja odbywa się za darmo, jednak wydawca zyskuje na swojej stronie treść wysokiej jakości opracowaną przez ekspertów w danej branży. To zdecydowanie wpływa na poprawę jakości witryny.

Kto jeszcze może korzystać z platformy Whitepress

Choć Whitepress swą działalność rozpoczynał od pośrednictwa w publikacji artykułów eksperckich, obecnie oferuje znacznie szersze możliwości. Zarabiać na platformie mogą też influencerzy. Osoby znane ze swojej działalności na blogu, vlogu, czy w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter oraz Instagram) z pewnością również znajdą coś dla siebie. Od czego powinni zacząć? Na początek należy wypełnić formularz dostępny na stronie platformy.

Pewna praca, pewna płaca

Ogromnym atutem platformy jest możliwość prowadzenia własnej polityki cenowej. Zarówno wydawca, jak i reklamodawca sam określa warunki, na jakich chciałby nawiązać współpracę. Co więcej, płatności dla wydawców za publikację artykułów wykonywane są praktycznie natychmiast, bo w ciągu 1 dnia roboczego od otrzymania rachunku. To ogromne atuty, które w oczywisty sposób znajdują odzwierciedlenie w coraz większej popularności platformy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.blog.gdaq.pl/2017/07/whitepress-zrodlo-dobrej-jakosci-linkow-i-nie-tylko

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments