Poczta kurier Lądek-Zdrój zamów online

Dolnośląskie

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Chocianów może być bardzo proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Chocianów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzimy przy okazji czas a także nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Chocianów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków na pewno zauważymy też korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego domu. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas siły, szczególnie jeśliprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie mniejsza aniżeli opłata za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy wysyłać większe ilości paczek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy produkt który potrzebujemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na wymiary pakunku musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku i masę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod działaniem wilgoci, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Chocianów stara się żeby wszystkie przesyłki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przechylać lub być zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Chocianów odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Chocianów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę