Pożyczki na dowód

PORADNIK

Pożyczki na dowód

Na rynku pożyczkowym coraz częściej możemy spotkać się z firmami, które w swojej ofercie posiadają możliwość skorzystania z pożyczki na dowód. Na czym to polega?

Aby otrzymać pieniądze wystarczy mieć aktualny dowód osobisty. Jedynym mankamentem tychże umów jest fakt, że możemy otrzymać minimalną kwotę z oferty. Osoby, które potrzebują bardzo szybko małej kwoty z pewnością mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Kolejną grupą docelową są osoby, które pracują, ale nie posiadają żadnych dokumentów, aby mogli potwierdzić swoje zatrudnienie, bądź posiadają zasiłki z opieki społecznej. Nie wszystkie firmy honorują zasiłki z MOPS-u jako dochód, więc taka forma pożyczania jest im na rękę. Problem zaczyna się, gdy pożyczkobiorca nie posiada dochodu i w ten sposób chce podratować swój budżet domowy. Za niespłacenie takiej pożyczki naliczane są horrendalne odsetki, a co za tym idzie zawarcie jej jest wejściem w spiralę zadłużenia.

Dla firm udzielających pożyczek, taka forma pożyczania jest możliwością zdobycia klienta, który dzięki dobrej spłacalności pierwszej pożyczki, w przyszłości będzie mógł starać się o jeszcze wyższe kwoty i zostanie z daną firmą na dłużej. Jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla osób, które mają problem z uzyskaniem kredytu w tradycyjnym banku. Jednakże jak wspomnieliśmy wcześniej wiąże się to z ogromnym oprocentowaniem pożyczki i krótszym terminem jej spłaty. W niektórych przypadkach jest tak, że akurat potrzebuje się zastrzyku dodatkowej gotówki i nie zwraca się uwagi na oprocentowanie czy też inne punkty w umowie pożyczkowej. Jeśli jest to tylko jednorazowa sytuacja to nie ma w tym nic złego. Każda kolejna zaciągnięta pożyczka na dowód może być krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z którego później bardzo ciężko wyjść na prostą.

Dlatego tak istotne jest, aby dokładnie czytać umowę i zastanowić się kilka razy nad tym, czy aby na pewno potrzebujemy tej gotówki. Przecież nikt nie chciałby popaść w spiralę długów, z której później tak ciężko wyjść. Pamiętaj zastanów się nad wzięciem pożyczki na dowód!

Daj ocenę (5 / 1)

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
An99marek z.Agniecha A.MarysiaaKaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konstancja M.
Gość
Konstancja M.

Moim zdaniem, te wszystkie parabanki powinny nie mieć racji bytu. Żerują na ludzkiej naiwności i są przyczyną wielu osobistych tragedii. Wiadomo, że największą odpowiedzialność ponosi kredytobiorca, który godzi się na wszelkie warunki, byleby otrzymać gotówkę. Często (a raczej przeważnie) są to decyzje nieprzemyślane i determinowane nagłą potrzebą finansową. Zamiast tych chwilówek, powinny powstać instytucje wspierające ludzi, którzy znaleźli się w potrzasku finansowym, by pomóc im wyjść na prostą bez pogłębiania zadłużenia.

domi
Gość
domi

Pożyczka na dowód, to super opcja dla tych którzy potrzebują na już pieniędzy. Zero formalności, a co najlepsze szybka weryfikacja wniosku. Nie raz korzystałam z takiej szybkiej pożyczki i za każdym razem otrzymałam pieniądze.

Ola z Poznania
Gość
Ola z Poznania

Jak dla mnie to świetna opcja często zdarza się ze ludzie znajdują się w dołku fnansowym a potrzebują szybko gotówki i wtedy wybierają takie rozwiązania ponieważ dostają pieniądze na konto. Sama korzystałam więc wiem jak to wygląda. I polecam.

Aleksandra W.
Gość
Aleksandra W.

Uważam, że to jest dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują pieniędzy. Niestety takie pożyczki mają krótki okres spłaty i zawsze dość wysokie oprocentowanie. Jeśli chodzi o małe kwoty, jest to dość bezpieczne, z dużymi różnie bywa.

Anna Nowak
Gość
Anna Nowak

jest to bardzo dobre i szybkie rozwiązanie – a wiadomo, że często ludzie znajdują się w takiej sytuacji, że nie ma wyjścia a pieniądze są potrzebne bardzo szybko.

Kaja
Gość
Kaja

Pożyczki na dowód to idealna sprawa dla kogoś kto nie ma czasu czekać na odpowiedź banku. Działa to sprawnie i szybko. Żadnych zbędnych formalności i pytań…wszystko załatwiane bardzo szybciutko i od ręki. Polecam każdemu komu się spieszy i praktycznie „na już” potrzebuje gotówki.

Marysiaa
Gość
Marysiaa

Fantastyczna opcja dla osób które potrzebują pożyczki na już. Zdarza się każdemu, żę w życiu przychodzi moment i brakuje pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie pozyczka na dowód, ale… Ale zdarza się, że ludzie gubią dowody, zostają okradani ii..co wtedy? Z jednej strony dobre rozwiązanie ale z drugiej nie do końca.

Agniecha A.
Gość
Agniecha A.

Każda oferta znajdzie swego amatora. Na pewno dla dużej części osób taki sposób pożyczki jest jedynym wyjściem. Bo to jedyna droga to prawie natychmiastowego otrzymania gotówki. A sytuacje w życiu są różne i czasem nie mamy wyboru. Zawsze natomiast w takiej sytuacji powinniśmy dokładnie przeczytać umowę i trzymać rękę na pulsie.

marek z.
Gość
marek z.

Takie pożyczki udzielane są bez zbędnych formalnosci i są idealne dla wszystkich którym potrzebna jest szybka, niezbyt duza kasa na nie za długi okres czasu. Minusem jest to, że np. w przypadku zgubienia dowodu ktoś może wziąc na nasze konto pożyczkę.

An99
Gość
An99
Daj ocenę :
     

Myślę, że pozyczki na dowód są dobrym rozwiązaniem dla osób które naprawdę nagle potrzebują gotówki na krótki czas i które nie mają możliwości pożyczyć od zaprzyjaźnionej osoby. Oczywiście trzeba taką pożyczkę brać rozsądnie.