pożyczki długoterminowe online

Pożyczki długoterminowe online bez big

Artykuł Miesiąca

Każdy z nas musi trzymać się w ryzach domowego budżetu. Z miesiąca na miesiąc pilnujemy by starczyło nam do ostatniego. Czy trzeba brać pożyczki? Jak to zrobić bezboleśnie? Zapraszamy do lektury drugiej z sześciu części poradnika.

Pożyczki długoterminowe online bez big

Jak wygospodarować trochę pieniędzy na odłożenie, gdy z każdym miesiącem ciężko nawet o wolną złotówkę? Jak już wspominaliśmy podamy kilka sposobów na zyskanie paru groszy dodatkowych z domowego budżetu. Dziś zaczniemy od jedzenia.

Na jedzeniu mamy oszczędzać? Wydaje się to być absurdem, ale…nie do końca. Zastanów się, czy wszystkie produkty spożywcze, które kupujesz są Ci tak bardzo niezbędne do życia? Na zakupy najlepiej chodzić z listą (wcześniej przygotowaną w domu, zawierającą tylko te składniki, które są nam potrzebne). Zakupy spoza listy warto zostawić na półkach sklepowych. Ponadto, idąc na zakupy warto orientować się, gdzie jaki produkt ile kosztuje.

pożyczki bez big
pożyczki bez big

Wydaje się to bez sensu?

A jednak nie jest to takie głupie. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 30% sumy wydawanej na jedzenie. Słodycze, napoje gazowane oraz alkohol nie są produktami pierwszej potrzeby i można je ograniczyć, co wpłynie nie tylko pozytywnie na portfel, ale także na nasze zdrowie. Jedzenie na mieście kusi, szczególnie, gdy cierpimy na brak czasu lub lenistwo (nie chce mi się gotować).

Masz za dużo chwilówek zobacz co można zrobić wejdź na konsolidacja chwilówek

Ale niestety jedzenie poza domem mocno kasuje nasz budżet. Najlepiej jest przygotowywać sobie kanapki lub inne posiłki w domu i odgrzewać je następnego dnia. Kolejnym elementem oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale i czasu są zakupy przez internet. Pozwalają nam one uniknąć stania w kolejce, jednocześnie dają możliwość porównywania cen danych produktów w różnych sklepach, co daje szansę wybrania artykułu w najtańszej opcji.  Nie kupuj nadmiernych ilości „na zapas”, bo może to skutkować późniejszym przeterminowaniem się produktów. Raz w miesiącu poświęć trochę czasu na przejrzenie spiżarki i sprawdzenie dat przydatności do spożycia, dzięki czemu masz szansę uniknąć wyrzucania żywności.

Zobacz też  pożyczki bez big

Robiąc własne wyroby, tzn. przetwory, ciasta, chleb lub inne zaoszczędzisz nie tylko na portfelu, ale także przełoży się to na Twój stan zdrowia. A jak wiadomo: im zdrowszy człowiek, tym mniej wydaje na leki i leczenie. Kolejnym sposobem na oszczędzenie paru złotówek jest korzystanie z filtra do wody zamiast kupowania wody w butelkach. A teraz zastanów się, czy wszystkie produkty, które kupujesz muszą być „markowe”?

Osobiście polecam czytanie etykiet, bo często produkty z „najniższej lub średniej półki”, cenowo bardzo przystępne są produkowane pod nazwą „krzak” przez dobrze znanych producentów, których wielu z nas kupuje pod „markową” nazwą. A skoro to ten sam producent to po co przepłacać? Jeśli jedziesz do sklepu samochodem to lepiej „raz, a porządnie”. Nie opłaca się odpalać samochodu codziennie na wycieczkę do marketu. W takim przypadku lepiej zrobić większe zapasy, żeby nie jeździć na pusto. Można zaproponować zrobienie zakupów rodzinie lub znajomym – być może za fatygę dorzucą trochę grosza do paliwa.

Jeśli chcesz coś na dłużej to sprawdź pożyczki długoterminowe online

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments