Pożyczki konkurują na rynku

Pożyczki konkurują na rynku

PORADNIK Warto przeczytać

Już właśnie teraz możecie poznać aż 10 powodów, dla których warto wziąć pożyczkę. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ mogą one was zachęcić do tego, aby zdobyć nieco dodatkowej gotówki. Jeśli chcecie poznać te różne powody, to zapoznajcie się z artykułem, w którym wszystko jest opisane.

Pożyczki konkurują na rynku z innymi produktami finansowymi, lecz mają one pewną przewagę nad innymi i niektóre cechy tej przewagi możecie poznać w tym artykule, który podaje zaledwie dziesięć, z wielu powodów, dla których warto brać pożyczki. Jeśli więc ktoś potrzebuje pieniędzy, to właśnie tutaj znajdzie powód, dlaczego właśnie warto je pozyskać, za pomocą pożyczki.

Pożyczki konkurują na rynku

Każdemu z nas przydałoby się czasem trochę więcej gotówki. Czasem te pieniądze będą potrzebne na nasze zwykłe zachcianki, czasem na marzenia, a czasem po prostu pojawią się takie sytuacji, w których trzeba zdobyć bardzo szybko pieniądze. Jednak skąd je brać, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużo czasu? Dobrym rozwiązaniem są pożyczki. Dla tych, którzy nie są przekonani, czy pożyczki to na pewno dobry pomysł, została właśnie stworzona ta lista 10 powodów, dlaczego warto brać pożyczki.

1. Swoje marzenie możesz spełnić już teraz.

Wszyscy mamy jakieś marzenia i pragnienia, które za wszelką cenę chcielibyśmy spełnić. Niestety jesteśmy już tacy, że niektórych kroków boimy się podejmować i cały czas pozostajemy tylko myślami w sferze marzeń, zupełnie nie przystępując do spełniania ich. Raczej nie ukrywamy, że największą przeszkodą w spełnieniu naszych marzeń, zazwyczaj są pieniądze, a także czas. O ile czas zawsze jakoś możemy wygospodarować, bo przecież zrezygnujemy z różnych zajęć, weźmiemy wolne w pracy, to z pieniędzmi może być gorzej. Ciężko jest czasem zaoszczędzić na marzenia, na które odkładać mielibyśmy nawet do kilku lat. Te pieniądze zawsze się jakoś rozejdą, a my tylko cały czas będziemy myśleć, jak cały czas powiększać te oszczędności. Jest jednak sposób, aby w niedługim czasie szybko zdobyć pieniądze na spełnienie marzeń i sposobem na to jest właśnie wzięcie pożyczki. Nawet jeśli ktoś nie lubi się zadłużać, to przecież robimy to dla siebie, żeby na starość nie żałować, że nie spełniliśmy wszystkich naszych marzeń. Pożyczkę zawsze przecież możemy spłacić, a szansa na spełnienie niektórych pragnień w końcu minie.

2. Bez potrzeby odkładania ważnych wydatków w czasie.

Niestety tak już jest, że całe nasze życie nie jest usłane płatkami róż i nieraz możemy natknąć się na pewne komplikacje, w naszym życiu pojawią się ważne wydatki, których się nie spodziewaliśmy. Jeśli się ich nie spodziewaliśmy, to raczej rzadkością będzie, aby ktoś miał zarezerwowane oszczędności na takie sytuacje. Może to być coś bardzo smutnego o przykrego tak jak na przykład choroba kogoś bliskiego. Przecież na zdrowiu nie będziemy oszczędzać i pieniądze są nam potrzebne i to szybko. Dlatego właśnie pożyczki są świetnym rozwiązaniem. Możemy dzięki nim kupić leki, opłacić lekarzy, rehabilitacje i po prostu pomóc, a pieniądze powinniśmy uzyskać bez problemu. Jeśli szybko zareagujemy i nie będziemy bać się pożyczek, to choroba minie, bo ją pokonamy, a przecież pożyczkę zawsze można spłacić.

Na szczęście nie zawsze muszą nas spotkać takie przykrości jak choroby. Czasem pojawiają się równie pilne wydatki, jednak związane na przykład z naprawą auta. Niestety większość Polaków nie może pozwolić sobie na auta z salonów i w takim wypadku pozostaje kupno samochodu używanego, a z tymi jak wiadomo, historie bywają różne. Mogą więc one się niespodziewanie zepsuć. Kłopotem nie byłoby to zepsucie, gdyby użytkownik ruszał auto tylko od czasu do czasu. Jednak jeśli już samochód jest potrzebny na codzienne dojazdy do pracy, czy odwożenie dzieci do szkoły, to pojawia się problem, bo jeśli nie ma pracy, to też się nie zarabia. Trzeba więc auto szybko naprawić. Jednak skąd pieniądze? Najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie wzięcie pożyczki. Auto zostanie szybko naprawione, my bez problemu zapłacimy za naprawę, a raty pożyczki będą przecież rozłożone w czasie, więc spokojnie je spłacimy.

3. Można korzystać z okazji.

Żyjemy w czasach, gdy przedsiębiorstwa konkurują między sobą, aby mieć jak największą liczbę klientów, a także osiągać jak najwyższe zyski. Okazje i promocje, które właśnie mają działać jako konkurencja, można spotkać zarówno ze strony firm udzielających pożyczek, jak i też ze strony przedsiębiorstw, które sprzedają różne produkty. Nieraz mamy jakąś potrzebę, jednak nie śpieszy nam się z jej spełnieniem, przyspieszyć ten czas jej osiągnięcia może właśnie okazyjna pożyczka. Może to być różnego rodzaju okazja, czyli na przykład wydłużony okres spłat raty, co oznacza automatycznie mniejsze raty, niższe oprocentowanie, a może nawet kilka miesięcy bez dodatkowego oprocentowania. Wszystko zależy od okazji i od firmy, na jaką trafimy, lecz warto uważać i poświęcać temu trochę uwagi, ponieważ może zdarzy się właśnie tak, że trafi się coś bardzo korzystnego dla nas. Jeśli chodzi o okazje ze strony przedsiębiorstw, to mogą to być przeceny różnych drogich sprzętów elektronicznych, wycieczek zagranicznych, czy też może urządzeń, które na przykład potrzebne są nam w pracy. Zawsze znajdzie się coś, co nam się przyda i warto korzystać z promocji, aby na tym zaoszczędzić, a pomóc w kupieniu takiego przedmiotu z promocji może nam właśnie pożyczka.

4. Możliwość zainwestowania w siebie.

Ten powód nie oznacza inwestowanie w siebie, jako w swój wygląd, aby lepiej się prezentować, lecz to jest także ważne, lecz inwestowanie w taki sposób, aby rozwijać się pod względem emocjonalnym i pod względem doświadczeń i umiejętności. Jeśli mamy jakieś pasje, specjalizujemy się w jakiejś branży, to powinniśmy cały czas się w danej dziedzinie rozwijać, aby być w tym coraz lepszym. Jednak bycie lepszym nie tylko ułatwi nam robienie tego czegoś i nie tylko poszerzy nasze horyzonty, lecz także umożliwi zarabianie na tym, czy też po prostu zarabiania większych pieniędzy. Takie rozwijanie się jednak kosztuje i nieraz może wykraczać nieco poza nasze możliwości finansowe. Jednak wtedy nie możemy bać się brać pożyczki, ponieważ to nie jest wydawanie pieniędzy, tylko inwestowanie w siebie. Pieniądze z pożyczek mogą nam umożliwić wyjazdy zagraniczne, wyjazdy na kursy edukacyjne, zakup kursów internetowych, czy też stacjonarnych. Każdy sposób na to, aby jakoś podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje jest dobry. Dlatego, nawet jeśli jakiś kurs kosztuje do kilku tysięcy złotych, to powinniśmy w niego zainwestować, bo zwrot, jaki może nam przynieść, może wynosić nawet kilkukrotnie więcej.

5. Bardzo mało formalności i szybkie pieniądze.

W przypadku pożyczek, w porównaniu do innych produktów finansowych, mamy bardzo małą ilość formalności do spełnienia i nie musimy martwić się ilością dokumentów, która jest na przykład wymagana przy kredycie. Nikt nie będzie w większości przypadków wymagać od nas na przykład, abyśmy okazali, jakie są nasze dochody. Na tej podstawie między innymi określa się zdolność kredytową, jednak w przypadku pożyczek, nie jest to nikomu potrzebne. W przypadku kredytów nie jest ważna także tylko zdolność kredytowa, lecz także historia kredytowa klienta i czy czasem nie miał on kiedyś problemów ze spłatą swoich zobowiązań. Jest to pewien problem, ponieważ nawet jeśli ktoś kiedyś miał problemy finansowe, lecz już się ich pozbył, to bank i tak będzie robić problemy z kredytem. W przypadku pożyczek nikt nie będzie grzebał w historii klienta i wypominał mu przeszłość. Firmy, które użyczają pożyczek, przejmują się jedynie tym, aby zawsze były dotrzymywane terminy spłat. Pożyczkę można także otrzymać bardzo szybko i jest to ich wielki plus. Czasem trwa to nawet kilkanaście minut i już otrzymuje się pieniądze do ręki, a także na konto. Niech się więc każdy zastanowi, zanim podejmie jakieś zobowiązanie finansowe, co dla niego jest bardziej opłacalne.

6. Możliwość negocjacji.

Wspomniana możliwość negocjacji nie istnieje oczywiście zawsze. Ciężko jest negocjować, jeśli o pożyczkę ubiegamy się w banku, czy też w jakiejś sieci firm pożyczkowych, jednak jeśli mamy do czynienia z rodzinnym interesem, czy też po prostu ze zwykłą małą firmą, to bez problemu możemy próbować w niej negocjować warunki umowy. Jest to ogromna korzyść dla nas, ponieważ możemy spróbować negocjacji na przykład oprocentowania, w którym już każda dziesiąta procenta stanowi wielką różnicę. Możemy także negocjować czas spłaty rat, ich wysokość i jeszcze co nam tylko przyjdzie do głowy. Możliwości jest bardzo dużo, a każda z nich może przynieść nam różne korzyści. Jeśli więc mamy tylko taką możliwość, to powinniśmy próbować negocjacji, ponieważ mimo wielu zalet pożyczek, cały czas przecież pozostaje pewne pole do manewru, które powinniśmy wykorzystać, jeśli tylko możemy.

7. Całkowita prywatność.

Jeśli bierzemy kredyt, to bardzo często jest tak, że ten kredyt musi być na coś ukierunkowany, a my jesteśmy pilnowani, aby pieniądze z kredytu były przeznaczane tylko na te konkretne rzeczy. Jest to dla nas spore ograniczenie, ponieważ nawet jeśli nasze szacunki co do wartości kredytu nie były idealne i trochę pieniędzy nam zostanie, to ciężko będzie je wydać na jakieś nasze małe szaleństwa. Jednak firmy udzielające pożyczek nie będą nam robić żadnych problemów. Jeśli otrzymujemy pieniądze, to mamy także całkowitą wolność wydawania ich. Czyli samodzielnie wyznaczamy sobie cele, sami decydujemy jakie kwoty przeznaczamy na jakie cele, a nawet jeśli nam coś zostanie, to możemy to wydać na nasze zachcianki. Przedsiębiorstwa, które udzielają pożyczek, przejmują się jedynie tym, aby raty były płacone w terminie i na tym polega ich całkowita kontrola. Mamy więc praktycznie całkowitą prywatność pod tym względem i to, na co wydajemy pieniądze, pozostaje tylko do naszej wiadomości. Szczególnie jeśli mówimy tu o większych kwotach.

8. Jeśli nie mam na coś pieniędzy? Biorę pożyczkę.

Ten podpunkt można powiedzieć, że był już omawiany kilka punktów temu, lecz każdy z powodów nieco się różni. Wcześniej była mowa o nagłych wypadkach i marzeniach, a teraz będzie mowa o innych przypadkach ogółem. Nie zawsze starcza nam na wszystko pieniędzy i nie muszą być to nagłe przypadki. Może mamy jakiś plan, coś chcielibyśmy nabyć, jednak nie mamy takiej możliwości, bo po prostu nas na to nie stać. Może, nawet jeśli oszczędzalibyśmy pieniądze kilka miesięcy, to nie będziemy mogli sobie na to pozwolić. Mogą się zdarzyć takie sytuacje. A co jeśli ten produkt będzie na rynku tylko przez jakiś czas? Wtedy właśnie powinniśmy wziąć pożyczkę, oczywiście w granicach rozsądku. Nawet jeśli nasz domowy budżet nie ma miejsca na kolejne wydatki, to zawsze raty pożyczki zawsze możemy tam dopiąć, obcinając po prostu inne wydatki. Może właśnie to jest sposób, aby znaleźć miejsce, w którym możemy oszczędzić nasze pieniądze. Pożyczka będzie więc naszym powodem do oszczędzania i nawet po spłacie pożyczki pieniądze będą oszczędzane, bo wpadniemy już w nawyk.

9. Ogrom ofert.

Żyjemy na szczęście w takich czasach, kiedy to firm udzielających pożyczek na rynku jest cała masa. Mają one różne oferty i są różnie nastawione do klienta, jednak dzięki temu my zawsze będziemy mieć z czego korzystać. Może właśnie dzięki temu, że poświęcimy na porównanie ofert, chociażby kilka godzin, natrafimy na jakąś ciekawą ofertę, która pozwoli nam optymalnie wydać pieniądze, a koszty nie uderzą znacznie w nasz domowy budżet. Warto szukać takiej oferty, która jak najbardziej będzie zbliżona do naszych wymagań. Chyba tylko wśród pożyczek, spośród różnych tego typu produktów finansowych mamy takie możliwości. Będziemy szukać w Internecie, oglądać reklamy w telewizji, przechadzać się po najbliższej okolicy i reklam i okazji będzie cała masa. Po prostu nie warto czekać, tylko czas korzystać.

10. Bierzesz tyle, ile chcesz.

Jeśli bierzesz pożyczkę, to nie musisz się martwić tym, że masz już jakąś inną na głowie. Nikt nie będzie cię ograniczać tylko dlatego, że wziąłeś już jakąś pożyczkę. Możesz ich brać tyle, ile jesteś w stanie, oczywiście w granicach rozsądku. Chodzi tu o to, że to ty otrzymujesz możliwość kontrolowania samego siebie i nikt nie będzie się ciebie czepiać, że to kolejna pożyczka i będziesz miał z nią kłopoty. To właśnie ty oceniasz swoje możliwości i jeśli cię stać tylko na jedną pożyczkę, to bierzesz jedną, a jeśli na dziesięć, to możesz wziąć nawet dziesięć.

Pożyczki mają naprawdę wiele plusów i warto je brać, ponieważ otrzymuje się pewną kontrolę dla samego siebie. Jeśli masz jakieś potrzeby, marzenia, czy chcesz się rozwijać, to pożyczka pomoże ci w spełnieniu wszystkich twoich pragnień i znacznie ułatwi ci życie. Wystarczy tylko nauczyć się panować nad swoimi domowymi finansami i nie będzie problemu z żadnymi zobowiązaniami, będą one tylko korzyścią dla ciebie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments