Pożyczki na dowód

PORADNIK

Pożyczki na dowód

Na rynku pożyczkowym coraz częściej możemy spotkać się z firmami, które w swojej ofercie posiadają możliwość skorzystania z pożyczki na dowód. Na czym to polega?

Aby otrzymać pieniądze wystarczy mieć aktualny dowód osobisty. Jedynym mankamentem tychże umów jest fakt, że możemy otrzymać minimalną kwotę z oferty. Osoby, które potrzebują bardzo szybko małej kwoty z pewnością mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Kolejną grupą docelową są osoby, które pracują, ale nie posiadają żadnych dokumentów, aby mogli potwierdzić swoje zatrudnienie, bądź posiadają zasiłki z opieki społecznej. Nie wszystkie firmy honorują zasiłki z MOPS-u jako dochód, więc taka forma pożyczania jest im na rękę. Problem zaczyna się, gdy pożyczkobiorca nie posiada dochodu i w ten sposób chce podratować swój budżet domowy. Za niespłacenie takiej pożyczki naliczane są horrendalne odsetki, a co za tym idzie zawarcie jej jest wejściem w spiralę zadłużenia.

Dla firm udzielających pożyczek, taka forma pożyczania jest możliwością zdobycia klienta, który dzięki dobrej spłacalności pierwszej pożyczki, w przyszłości będzie mógł starać się o jeszcze wyższe kwoty i zostanie z daną firmą na dłużej. Jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla osób, które mają problem z uzyskaniem kredytu w tradycyjnym banku. Jednakże jak wspomnieliśmy wcześniej wiąże się to z ogromnym oprocentowaniem pożyczki i krótszym terminem jej spłaty. W niektórych przypadkach jest tak, że akurat potrzebuje się zastrzyku dodatkowej gotówki i nie zwraca się uwagi na oprocentowanie czy też inne punkty w umowie pożyczkowej. Jeśli jest to tylko jednorazowa sytuacja to nie ma w tym nic złego. Każda kolejna zaciągnięta pożyczka na dowód może być krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z którego później bardzo ciężko wyjść na prostą.

Dlatego tak istotne jest, aby dokładnie czytać umowę i zastanowić się kilka razy nad tym, czy aby na pewno potrzebujemy tej gotówki. Przecież nikt nie chciałby popaść w spiralę długów, z której później tak ciężko wyjść. Pamiętaj zastanów się nad wzięciem pożyczki na dowód!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstancja M.
Konstancja M.
6 lat temu

Moim zdaniem, te wszystkie parabanki powinny nie mieć racji bytu. Żerują na ludzkiej naiwności i są przyczyną wielu osobistych tragedii. Wiadomo, że największą odpowiedzialność ponosi kredytobiorca, który godzi się na wszelkie warunki, byleby otrzymać gotówkę. Często (a raczej przeważnie) są to decyzje nieprzemyślane i determinowane nagłą potrzebą finansową. Zamiast tych chwilówek, powinny powstać instytucje wspierające ludzi, którzy znaleźli się w potrzasku finansowym, by pomóc im wyjść na prostą bez pogłębiania zadłużenia.

domi
domi
6 lat temu

Pożyczka na dowód, to super opcja dla tych którzy potrzebują na już pieniędzy. Zero formalności, a co najlepsze szybka weryfikacja wniosku. Nie raz korzystałam z takiej szybkiej pożyczki i za każdym razem otrzymałam pieniądze.

Ola z Poznania
Ola z Poznania
6 lat temu

Jak dla mnie to świetna opcja często zdarza się ze ludzie znajdują się w dołku fnansowym a potrzebują szybko gotówki i wtedy wybierają takie rozwiązania ponieważ dostają pieniądze na konto. Sama korzystałam więc wiem jak to wygląda. I polecam.

Aleksandra W.
Aleksandra W.
6 lat temu

Uważam, że to jest dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują pieniędzy. Niestety takie pożyczki mają krótki okres spłaty i zawsze dość wysokie oprocentowanie. Jeśli chodzi o małe kwoty, jest to dość bezpieczne, z dużymi różnie bywa.

Anna Nowak
Anna Nowak
6 lat temu

jest to bardzo dobre i szybkie rozwiązanie – a wiadomo, że często ludzie znajdują się w takiej sytuacji, że nie ma wyjścia a pieniądze są potrzebne bardzo szybko.

Kaja
Kaja
6 lat temu

Pożyczki na dowód to idealna sprawa dla kogoś kto nie ma czasu czekać na odpowiedź banku. Działa to sprawnie i szybko. Żadnych zbędnych formalności i pytań…wszystko załatwiane bardzo szybciutko i od ręki. Polecam każdemu komu się spieszy i praktycznie „na już” potrzebuje gotówki.

Marysiaa
Marysiaa
6 lat temu

Fantastyczna opcja dla osób które potrzebują pożyczki na już. Zdarza się każdemu, żę w życiu przychodzi moment i brakuje pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie pozyczka na dowód, ale… Ale zdarza się, że ludzie gubią dowody, zostają okradani ii..co wtedy? Z jednej strony dobre rozwiązanie ale z drugiej nie do końca.

Agniecha A.
Agniecha A.
6 lat temu

Każda oferta znajdzie swego amatora. Na pewno dla dużej części osób taki sposób pożyczki jest jedynym wyjściem. Bo to jedyna droga to prawie natychmiastowego otrzymania gotówki. A sytuacje w życiu są różne i czasem nie mamy wyboru. Zawsze natomiast w takiej sytuacji powinniśmy dokładnie przeczytać umowę i trzymać rękę na pulsie.

marek z.
marek z.
5 lat temu

Takie pożyczki udzielane są bez zbędnych formalnosci i są idealne dla wszystkich którym potrzebna jest szybka, niezbyt duza kasa na nie za długi okres czasu. Minusem jest to, że np. w przypadku zgubienia dowodu ktoś może wziąc na nasze konto pożyczkę.

An99
An99
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Myślę, że pozyczki na dowód są dobrym rozwiązaniem dla osób które naprawdę nagle potrzebują gotówki na krótki czas i które nie mają możliwości pożyczyć od zaprzyjaźnionej osoby. Oczywiście trzeba taką pożyczkę brać rozsądnie.