Szybka pożyczka dla bezrobotnych

Szybka pożyczka dla bezrobotnych – jakie są wymagania?

PORADNIK

Szybka pożyczka dla bezrobotnych – Większość osób uważa, że bezrobotni nie mają szans na uzyskanie pożyczki. Jest to stwierdzenie prawdziwe jedynie w części. Okazuje się bowiem, że o ile bezrobotni nie mogą liczyć na tego typu pomoc w tradycyjnych bankach, mogą skorzystać z usług tak zwanych firm pozabankowych, które w swojej ofercie posiadają także pożyczki dla bezrobotnych.

Szybka pożyczka dla bezrobotnych

Według definicji

Status bezrobotnego posiadają osoby nie zatrudnione oraz nie uczące się. Istotnym elementem definicji jest także sformułowanie, że muszą być one zdolne do pracy i aktywnie jej poszukiwać. Uzyskanie statusu potwierdzającego brak pracy zarobkowej jest niezbędne do tego, by uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych.

Szybka pożyczka dla bezrobotnych
Szybka pożyczka dla bezrobotnych

Najważniejsze informacje

Jak w przypadku większość pożyczek przez Internet, także w przypadku takiej pożyczki formalności ograniczone są do minimum. Wystarczy przejść proces rejestracji na danej stronie, wypełnić formularz i czekać na odpowiedź. Co więcej, pożyczki dla bezrobotnych nie są zbyt wysoko oprocentowane. Dlaczego? Aby była realna szansa na ich spłacenie w terminie. W niektórych firmach istnieje możliwość dogadania się w kwestii wydłużenia okresu na spłatę pożyczki, choć zazwyczaj czas ten nie przekracza 30 dni. Maksymalna kwota to około 4000 złotych. Niektóre firmy proszą o podanie źródła dochodu. Warto zauważyć, że stałym źródłem dochodu jest nie tylko praca etatowa. Ważne jest to, aby pieniądze wpływały na nasze konto regularnie. Do tej grupy z powodzeniem można więc zaliczyć wszelkiego rodzaju zasiłki czy alimenty.

Czy warto?

Pożyczkę dla bezrobotnych należy dokładnie przemyśleć. Pomimo tego, że nie pracujemy i tak będziemy zmuszeni do spłaty należności. Nawet jeśli odsetki będą stosunkowo niewielkie, zwiększą one nieco kwotę, którą musimy zwrócić. Jeśli wiemy, że po wyznaczonym czasie nie będziemy w stanie tego zrobić lepiej zastanowić się na przykład nad pożyczką u rodziny. Gdy zdecydujemy się na współpracę z parabankiem i zdarzą nam się zaległości, nie unikajmy kontaktu z przedstawicielem firmy. Być może podczas rozmowy uda nam się wynegocjować dłuższy termin spłaty.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments