pierwsza pożyczka gratis

Umowa vivus

Instrukcje Vivus

Vivus to jednak z firm pożyczkowych, która na polskim rynku cieszy się największym uznaniem wśród klientów. Pomimo tego, że otrzymanie pożyczki z Vivus wymaga zdecydowanie mniej formalności, a tym samym pozyskanie jej jest zdecydowanie prostsze. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę otrzymać może każdy bez wyjątku. Choć jest ich niewiele, potencjalny pożyczkobiorca musi spełniać kilka niezbędnych warunków. Przede wszystkim o pożyczkę w Vivus ubiegać się mogą osoby posiadające polskie obywatelstwo.

Umowa vivus

Chętny do pozyskania pożyczki musi mieścić się w przedziale 20-78 lat, dodatkowo nie będąc osobą notowaną w jakimkolwiek rejestrze dłużników. Pożyczkę uzyskać można albo przez rejestrację na stronie internetowej www. vivus. pl lub po konsultacji z Działem Obsługo Klienta. Aby pozyskać pożyczkę w Vivus należy także posiadać własne konto osobiste oraz telefon komórkowy. Aby złożyć wniosek o pożyczkę Vivus logowanie na portalu jest niezbędne.

Umowa jest niezwykle ważna przy decyzji o przyznaniu pożyczki. Warto mieć świadomość, że jeżeli zostanie ona przez nas podpisana, zobowiązani jesteśmy do spełnienia wszystkich warunków jakie zostały w niej zawarte. Dlatego też nie ma co się spieszyć ze złożeniem podpisu. Zanim tego dokonamy, warto na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi zagadnieniami jakie zostały w niej przez pożyczkodawce zawarte. Co prawda teoretycznie zgodnie z prawem jest możliwość odstąpienia od umowy pożyczki, jednak warto mieć świadomość, że to zadanie niezwykle trudne, czasem czasochłonne i niekiedy nawet mimo wszystko niemożliwe do zrealizowania. Dlatego, aby uniknąć niezbyt przyjemnych sytuacji należy dokładnie zapoznać się z warunkami jakie zawiera umowa.

W przypadku Vivus panują dość przejrzyste zasady, a umowa nie jest specjalnie długa, dlatego zapoznanie się z nią nie zajmie nikomu z pewnością całego dnia. Przede wszystkim w umowie Vivus widoczne są dane stron, pomiędzy którymi umowa zostanie zawarta oraz data otrzymania i podpisania jej przez potencjalnego pożyczkobiorcę. W pierwszych linijkach umowy zawarte są dane pożyczkobiorcy takie jak imię ( imiona), nazwisko, pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Pod tymi danymi znajduje się także adres, na jaki umowa została wysłana ( jest to adres zamieszkania pożyczkobiorcy). Pod danymi znajdują się trzy tabelki.

Tabela numer 1 zawiera ogólne warunki pożyczki. Tabela zawiera kwotę pożyczki, jaką zaciąga pożyczkobiorca, wysokość odsetek, prowizję dla Vivus, całkowity koszt pożyczki ( stanowiący sumę wysokości pożyczki, prowizji oraz odsetek), wysokość RRSO, okres trwania pożyczki oraz termin jej spłaty. Tabela jest przejrzysta i bardzo czytelna, dlatego też nie wymaga dodatkowych wyjaśnień. Tabela numer 2 zawiera ogólne warunki pożyczki odnoszące się do kwoty wypłaconej. Tabela zawiera zatem wysokość wypłaconej kwoty, wysokość prowizji oraz odsetek, całkowitą wysokość wypłaconej pożyczkobiorcy kwoty, wysokość całkowitej kwoty jaką pożyczkobiorca będzie musiał zwrócić, RRSO, okres trwania pożyczki oraz termin spłaty kwoty wypłaconej.

Natomiast tabela 3 zawiera takie informacje, które odnoszą się do symulacji wartości wypłaconej kwoty w przypadku, gdy zadłużenie spłacone zostanie dzień po uzyskaniu pieniędzy. Tabela zawiera wartości takie jak kwotę do wypłaty, wysokość odsetek i prowizji ( które są znacznie mniejsze niż w przypadku wartości znajdujących się w pozostałych tabelach powyżej), całkowity koszt pożyczki, całkowity koszt wypłaty, RRSO, okres trwania pożyczki oraz dzień jej zakończenia. Tabela ta jest jedynie symulacją i obowiązuje w przypadku niemal natychmiastowej spłaty zaciągniętego przez pożyczkobiorcę zadłużenia.

Poniżej tabelek znajduje się kilka postanowień ogólnych, z którymi obowiązkowo musimy się zapoznać. Tu znajduje się wyjaśnienie wszystkich zagadnień, odnoszących się do zrozumienia postanowień zawartych we wszystkich trzech tabelach. Wygląda to w następujący sposób:

– całkowity koszt pożyczki limitu ogólnego ( tabela nr 1 ) to zsumowane wszystkie koszty, jakie pożyczkobiorca będzie zobowiązany ponieść w związku z udzieleniem mu pożyczki przez Vivus
– całkowity koszt pożyczki kwoty wypłaconej ( tabela nr 2) to suma wszystkich finansowych zobowiązań, które pożyczkobiorca musi ponieść w związku z wypłaceniem mu całej żądanej przez niego kwoty pożyczki
– całkowity koszt pożyczki kwoty do wypłaty ( tabela nr 3) to ogół kosztów jakie poniesie pożyczkobiorca w związku z udzieloną mu pożyczką w wysokości kwoty do wypłaty
– kwota wypłacona to wysokość środków finansowych jakie zostały przekazane pożyczkobiorcy
– kwota do wypłaty to całość środków pieniężnych ( które nie mogą przekroczyć limitu ogólnego) pozostałe do wypłaty pożyczkobiorcy, które do tej pory jeszcze na jego konto nie trafiły
– limit ogólny to maksymalna kwota pożyczki, jaka udzielona zostać może danemu pożyczkobiorcy
– okres trwania pożyczki to maksymalny okres czasu, na jaki pieniądze w zakresie limitu ogólnego udzielone zostały pożyczkobiorcy.

Po postanowieniach i rozpisanych warunkach umowy jest miejsce na datę i podpis pożyczkobiorcy, o ile zgadza się z warunkami, jakie umowa zawiera. Bez podpisu umowa jest nie ważna, a pieniądze nie zostaną wypłacone.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments