Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

vivus

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy dzielić na dużo kategorii – drink z podziałów wspomina o turystyce publicznej i aktywnej, kwalifikowanej. Co popularne w nowych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie właśnie w Polsce. Jeszcze bardziej nas zajmuje szukanie miejsc mniej znanych, ale poprzez toż wyjątkowo niezwykłych i dobrych. Przypadkiem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie tylko wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym powodzeniem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W okresie letnim, lecz jednocześnie pd koniec maja oraz do połowy września pływa tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem staje się wzrastająca liczba motorówek oraz toż nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Mimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze więcej małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny dysponują również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa rozpoczyna się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „znanych”. Natomiast to zupełnie nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych daleko na wschód) że o keje i mariny. A jak zacisze można potraktować Jezioro Wigry należące do najgłębszych w Polsce. Znajduje się w możliwościach Wigierskiego Parku Publicznego a niepowtarzalnym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest uważać tutaj swoją łódkę, bo z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przypadkiem że żyć jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze swoją łódką na bliskie Jezioro Czarne. Największe w Polsce jezioro Hańcza niemal przez wszystek rok przyciąga płetwonurków.

Zaś w tle?

Zaś w towarzystwu tych niższych jezior wiele interesujących osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie najwyższe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wystawiona na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii interesują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz jednocześnie podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej dostawałam się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na pewnie nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments