W jaki sposób można zrealizować szybki przelew?

W jaki sposób można zrealizować szybki przelew?

Polecne i promocje

Natłok spraw i obowiązków sprawia, że wszystko chcielibyśmy załatwić w możliwie szybkim tempie. Zasada da odnosi się także do wykonywania płatności. Zależy nam nie tylko na tym, by szybko opłacić rachunki, czy zapłacić za zakupiony towar. W momencie, gdy sami jesteśmy odbiorcami chcemy, by pieniądze jak najwcześniej trafiły na nasze konto. Rozwój technologii znacznie ułatwia to zadanie. Obecnie istnieje kilka sposobów na to, by dokonać szybkiego przelewu.

W tym samym banku

Szybki przelew zrealizujemy przelewając pieniądze do osoby, posiadającej konto w tym samym banku co my. Usługa ta jest bezpłatna. Z kolei jeśli zależy nam na szybkim przelewie do odbiorcy z innego banku zazwyczaj będziemy musieli za to zapłacić.

Wykonanie szybkiego przelewu nie jest trudne. Wystarczy zalogować się w systemie transakcyjnym, wypełnić dane i (jeśli odbiorca jest w innym banku) zaznaczyć opcję przyspieszonych płatności. Nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe kody, oprócz tych które używamy wykonując przelewy na co dzień.

Podczas zakupów

Szybki przelew jest szczególnie doceniany podczas zakupów w Sieci. Możliwość płatności w ten sposób zapewnia przeważająca większość e-sklepów. Dla klientów jest to komfortowe rozwiązanie, a dla sprzedawcy łatwe w administrowaniu. Przykładowo, korzystając z systemu przelewy24.pl sprzedawcy mają dostęp do panelu administracyjnego. Serwis generuje także raporty ze wszystkich obsługiwanych transakcji.

Bez błędów

Ogromną zaletą szybkich przelewów, szczególnie podczas zakupów w Internecie jest zniwelowanie możliwości pomyłki przy wprowadzaniu danych. Cały proces bowiem został zautomatyzowany. Po zatwierdzeniu zakupu zostajemy przekierowani na stronę wybranego przez nas banku. Tam widzimy uzupełnione dane do przelewu i naszym jedynym zadaniem jest potwierdzenie transakcji.

Warto także zauważyć, że wszystkie strony WWW korzystające z opcji szybkiego przelewu posiadają specjalne zabezpieczenia. Chronią zarówno sprzedawcę jak i kupującego. Dzięki nim wszystkie dane są bezpieczne i ryzyko, że dostaną się w niepowołane ręce jest znikome.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments