gowork

Gowork – Przestępstwo w białych rękawiczkach

Wiadomości

Gowork Andrzej Kosieradzki troll- Afera na szeroką skalę – Przestępstwo w białych rękawiczkach, czyli jak bezkarnie wyłudzać duże pieniądze. Każdy z nas pewnie kojarzy serwis z opiniami gowork.pl. Do tej pory większość z nas nie zdawała sobie sprawy z oszukańczych praktyk właściciela firmy, czyli Andrzeja Kosieradzkiego. Sprawa ujrzała światło dzienne już jakiś czas temu, jednak wymuszenia w postaci legalnych haraczy są na porządku dziennym.

Gowork Andrzej Kosieradzki troll

Firmy, które nie chcą wypadać w oczach przyszłych i teraźniejszych pracowników jako złe i najgorsze muszą zapłacić tzw. „okup”. Polega on na wykupieniu specjalnego pakietu VIP, który umożliwia nadzorowanie dodanych komentarzy a także usuwanie tych starych, które zdaniem moderatorów są uwłaczające i mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie firmy.

Trolling w wersji gowork.pl

Andrzej Kosieradzki wraz z swoimi współpracownikami, których nie można nazwać inaczej niż zwykłymi trollami internetowymi nabija interes w zastraszającym tempie. Okazuje się bowiem, że opinie, które często są dodawane mają się nijak do warunków i zasad panujących w danym przedsiębiorstwie. To właśnie osoby zatrudnione przez właściciela serwisu piszą komentarze, wdają się w dyskusję z użytkownikami czym poprawiają bądź całkowicie niszczą firmę pod względem jej postrzegania.

Opinie pozytywne czy negatywne? Zależy czy zapłacisz

Firmy zmuszane są do wykupienia specjalnych pakietów, których koszta to często kilka tysięcy złotych. Oferowane pakiety, pozwalają na usuwanie komentarzy i opinii, jednak precedens ten jest bandycki, lecz jednak legalny. Do tej pory interes kwitnie – przedsiębiorstwa, które dały się naciągnąć często milczą, przez co Kosieradzki czuje się bezkarny. Dla niektórych jednak jest to zbawienie. Firmy, które nie najlepiej wypadają w oczach byłych pracowników, chętnie kupują pakiety, by usunąć niewygodne opinie. Często płacą również dodatkowe pieniądze za fałszywe opinie pozytywne, po to by zyskać w oczach przyszłych pracowników. Gdy sprawa wychodzi na jaw często jest już zbyt późno, niektórzy decydują się na zwolnienie, jednak większość pozostaje w firmie bo znajduje się np. w ciężkiej sytuacji finansowej. Pozwalają sobą pomiatać, i wykorzystywać choć gdyby Kosieradzki działał uczciwie mogli by tego uniknąć.

Szukasz pracy? Nie kieruj się opiniami w Internecie

Każdy z nas szukał kiedyś pracy. Bardzo często posiłkujemy się komentarzami i opiniami znalezionymi na wielu stronach. Nie oszukujmy się to wszystko kłamstwo i obłuda. Prawdopodobieństwo uzyskania rzetelnych informacji płynących od prawdziwych byłych pracowników graniczy niestety z cudem. Jeżeli decydujesz się już na pracę w danej firmie nie ciesz się zbytnio gdy przeczytasz kilka pozytywnych opinii, ale również nie skreślaj firmy po przeczytaniu negatywnych – może okazać się, że padłeś ofiarą oszusta takiego samego jakim jest Kosieradzki. Zdecydowanie odradzamy korzystania z opinii na gowork.pl – tam z pewnością nie uzyskasz żadnych przydatnych informacji.

Kłamca, oszust czy złodziej?

Czy Kosieradzkiego można nazwać oszustem? Z pewnością tak, ponieważ wykorzystuje swoje manipulacje do promowania serwisu opartego na kłamstwie. Czy można nazwać go złodziejem? Poniekąd niektóre oszukane firmy mają rację, lecz nie do końca. Wina leży po obu stronach. Gdyby nie przyzwolenie przedsiębiorstw na takie zabiegi Kosieradzki nie obrastał by tak w piórka i nie czuł się bezkarny. Jeżeli jest popyt jest i podaż.

Dopóki będzie zezwolenie firm na takie traktowanie i chęci korzystania z pakietów nawet przymusowych serwis będzie działał dalej. Prawdą jest, że większość firm może czuć się pokrzywdzonych i powinno, ponieważ negatywne komentarze wpływają negatywnie nie tylko na proces rekrutacji ale również mogą stwarzać komplikacje podczas zawierania transakcji biznesowych. Niektóre z firm mogą nie chcieć być postrzegane przez pryzmat firmy z którą współpracuje jeżeli ma niezbyt ciekawą sytuację na rynku. Tak niestety działa czarny PR, który może stać się źródłem komplikacji bądź jak w przypadku pana Kosieradzkiego studnią bez dna, która wypełnia się pieniędzmi.

Opinie Gowrok

 

Daj ocenę (1 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewelina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewelina
Gość
Ewelina
Daj ocenę :
     

Serwis Andrzeja Kosieradzkiego gowork uprawia politykę umożliwiającą pomawianie uczciwych osób w Internecie, np. których dane personalne są zbieżne z nazwami przedsiębiorstw zaczerpniętych od imion i nazwisk ich właścicieli. Udostępnia i wyposaża w narzędzia do popełniania czynów zabronionych, np. zniesławień, obelżywych komentarzy, zaniżania wizerunku, uprawiania czarnego public relations, prowadzenia nieuczciwej działalności przez konkurencję, doprowadzania do utraty reputacji osób prywatnych i firm, szantażowania przedsiębiorców i osób wykonujących tzw. „wolne zawody” przez klientów narzucających niekorzystne zasady i stawki dostarczania usług i produktów pod rygorem wystawienia negatywnych opinii w Internecie w razie braku spełnienia wytycznych szantażu, fałszowania wyobrażeń o osobach prywatnych i firmach, a… Czytaj więcej »