Sukces Tadeusza Rydzyka – w końcu dostanie dotacje od państwa.

Wiadomości

Po serii nieprzychylnych komentarzy na tematu PiSu ojca Tadeusza Rydzyka sprawa jego dotacji nareszcie ruszyła. Ile dostanie na Geotermie Toruńską?

O przychylności rządu Prawa i Sprawiedliwości dla interesów ojca Tadeusza Rydzyka znowu jest głośno. Tym razem sprawa dotyczy Geotermii Toruńskiej, będącej flagowym biznesem kontrowersyjnego księdza.

W ubiegłym miesiącu ojciec Tadeusz Rydzyk w udzielanych wywiadach oficjalnie wyrażał swoje głębokie niezadowolenie wynikające z przeciągającej się sprawy dofinansowania dla Geotermii Toruńskiej. Według podanych przez niego informacji stara się on o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, już ponad 2 lata. Pomimo sprzyjającej jego sprawie władzy Prawa i Sprawiedliwości, dopiero teraz doczekał się on jasnej odpowiedzi z ministerstwa.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował dla ojca Tadeusza Rydzyka umowę z oprocentowaniem rzędu 2,6 procent rocznie. Opieszałość w wydaniu stosownej decyzji Narodowy Fundusz argumentował brakiem środków własnych ojca Tadeusza Rydzyka. Z tego samego powodu nie otrzymał on dotacji. Zdaniem opinii publicznej przyspieszenie rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie miało nastąpić po jego nieprzychylnych (względem Prawa i Sprawiedliwości) komentarzach i wystąpieniach. Jeśli właśnie to chciał osiągnąć ojciec Tadeusz Rydzyk, to zdecydowanie mu się udało.

Inwestycje, na jakie chce pozyskać dotacje ojciec Tadeusz Rydzyk, to budowa dwóch sieci ciepłowniczych – pierwsza zasilać ma między innymi hotel akademicki wyższej szkoły w Toruniu. Druga zaś ma objąć placówki oświaty oraz budynki mieszkalne w Toruniu. Na obie te inwestycje ojciec Tadeusz Rydzyk uzyska 12,3 miliona złotych dofinansowania. Pozyskane przez niego koszta własne, o których mowa wyżej to datki pozyskane od widzów Telewizji Trwam oraz słuchaczy Radia Maryja. Całkowity kosz związany z budową Geotermii Toruńskiej wyniesie 31,8 milionów złotych. Jak dotąd kwota oznaczona mianem „wkładu własnego” ojca Tadeusza Rydzyka nie jest znana, jednakże biorąc pod uwagę niskie kwoty uzyskanych dotacji, musi być ona zawrotna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o