Zalety korzystania z kantorów internetowych

PORADNIK

Internetowe kantory wymiany walut nie cieszą się tak wielką popularnością, jak ich stacjonarne odpowiedniki. Niemniej coraz częściej mamy kredyty w obcych walutach, korzystamy z opcji zakupów przez Internet lub planujemy wakacje w ciepłych krajach. We wszystkich tych miejscach pomóc nam może wymiana walut przez Internet, której zalety widać na każdym kroku…

 

Korzystniejsze kursy

Na początek najbardziej oczywiste. Kursy wymiany walut online różnią się od tych, które proponują nam klasyczne kantory. Oczywistym jest, że pracownik kantoru generuje koszty, czego nie można powiedzieć o sieci. Między innymi dlatego kurs musi pokrywać także pensje pracowników czy koszty wynajmu lokalu. W ten sposób, nie korzystając z wyżej wymienionych, internetowy kantor może zaproponować klientom wyjątkowo korzystne ceny skupu i zakupu obcej waluty.

Brak spreadu

Ta zaleta wynika po części z poprzedniej. Spread jest różnicą, jaka rodzi się pomiędzy ceną skupu danej waluty a ceną jej zakupu. Dobre internetowe kantory walut nie proponują spreadu, opuszczają go wiedząc, że nie muszą zarabiać w ten sposób. Kurs jest więc nie tylko korzystny, ale także pozbawiony różnic, co sprawia, że nawet kupując za dużo danej waluty nie stracimy na jej sprzedaży.

Pieniądze raz, dwa, trzy

Szybkość transakcji jest niezwykle ważna w przypadku internetowych transakcji. Każda sytuacja, w której potrzebujemy pieniędzy jest dla nas stresująca. Dzięki szybkiemu transferowi odpowiednia kwota pojawi się na Twoim koncie zdecydowanie szybciej, niż gdybyś ją musiał wymieniać w kantorze tradycyjnym.

Tańsze zakupy

Dzięki wymianie walut prze Internet możesz po prostu zaoszczędzić. Nie tylko na ratach kredytowych, gdzie bankowe kursy są zdecydowanie mniej przyjazne klientowi, ale także podczas zakupów przez Internet czy wakacji. Skupujesz więcej waluty za tę samą kwotę i masz więcej do wydania podczas weekendowego wypadu za granicę. Zalet jest więc mnóstwo, a korzystanie z internetowej wymiany walut staje się coraz powszechniej stosowane.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments